Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9523
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Tablica na pamiątkę zmiany nazwy powiatu odsłonięta

Środa, 6 stycznia 2021, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Tablica na pamiątkę zmiany nazwy powiatu odsłonięta
Fot. WAC
Ma być pamiątką ważnego momentu w dziejach powiatu. Wczoraj (5.01) w siedzibie Starostwa Powiatowego została odsłonięta tablica poświęcona zmianie nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski.

W skromnej uroczystości udział wzięli między innymi członkowie Zarządu Powiatu, przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych starostwa. W swoim wystąpieniu starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski przypomniał historię kilkuletnich starań samorządu w celu zmiany nazwy powiatu. E. Kleśta wyraził nadzieję, że ta zmiana będzie miała wiele pozytywnych efektów.

Mam nadzieję, że ta zmiana nie będzie tylko korektą na mapie administracyjnej naszego państwa, ale też będzie znakiem zmiany w funkcjonowaniu powiatu karkonoskiego - mówi E. Kleśta. - Chcemy, aby był to powiat przyjazny dla mieszkańców, dla turystów. Powiat otwarty na ludzkie sprawy, po to żeby mieszkańcy wiedzieli, że mają swoich przedstawicieli, którzy podejmują działania podyktowane ich dobrem.
Zmiana nazwy powiatu to początek – dodaje starosta K. Wiśniewski. - To narzędzie dla mieszkańców powiatu, dla organizacji, żeby korzystali z tej nazwy. Jest ona bardzo promocyjna, bardzo nośna. Daje wiele możliwości, z których wspólnie skorzystamy. Taki też był cel zmiany nazwy powiatu, aby podkreślić naszą wspólną tożsamość, aby promować jeszcze bardziej nasz przepiękny region. Karkonoski kojarzy się bardzo dobrze: z turystyką górską, rekreacją, ze zdrowiem, z czystym powietrzem. Teraz od nas wszystkich zależy jak skorzystamy z tej zmiany nazwy - podkreślał starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

11
12%
Cieszy
29
32%
Hahaha
6
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
11
12%
Złości
35
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group