Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8095
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szynobusem do Trutnova już od jutra

Piątek, 30 kwietnia 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szynobusem do Trutnova już od jutra
Fot. TEJO
Od 1 maja, czyli znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych, rozpoczną kursowanie weekendowe szynobusy z Jeleniej Góry do Republiki Czeskiej.

Połączenie obsługiwane przez Przewozy Regionalne na stałe wpisało się w kolejowy pejzaż Dolnego Śląska. Dotychczas miejscem docelowym był Trutnov – zabytkowe miasteczko słynące z rynku Karkonosza, czyli Ducha Gór oraz uliczki na której znajduje się pomnik trutnowskiego smoka. W tym sezonie jeden z pociągów będzie dojeżdżał aż do Svobody nad Upou – miejscowości w kraju karlovohradeckim, położonej w dolinie Jańskiego Potoku u podnóża Karkonoszy.

- Przyśpieszony o miesiąc pociąg w relacji Jelenia Góra – Trutnow, który miał obowiązywać od pierwszego czerwca, a będzie kursował od pierwszego maja br. do ostatniej niedzieli września, będzie odjeżdżał z Jeleniej Góry o godzinach 7:29, 11:48, 16:45, a z Trutnova do Jeleniej Góry o 9.30, 14:27 i 18:50 – mówi Jerzy Karcz, zastępca naczelnika przewozów pasażerskich w Jeleniej Górze.

Cena biletu na przejazd z Jeleniej Góry do czeskiej granicy wynosi 9 zł. Natomiast dalszy przejazd to koszt 18-30 koron czeskich, w zależności od długości trasy.

Wszystkie pociągi kursują od 1 maja do 29 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele oraz polskie i czeskie dni wolne, to jest: 3 maja (Święto Konstytucji), 3 i 4 czerwca (Boże Ciało i piątek po Bożym Ciele), 5 lipca (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje), 6 lipca (Den upálení mistra Jana Husa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group