Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8662
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Szynobusem do Czech

Poniedziałek, 26 października 2009, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2009, 7:54
Autor: Ania
REGION: Szynobusem do Czech
Stacja w Tanvaldzie. Według zapewnień dojedziemy tam w marcu 2010 roku pociągiem.
Fot. TEJO
Trwają prace remontowe linii kolejowej ze Szklarskiej Poręby do Harrachova. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w marcu przyszłego roku pierwsi turyści z Jeleniej góry pojadą do Czech pociągiem.

Prace powinny zakończyć się pod koniec listopada. Termin ostatecznego ukończenia jest jednak uzależniony od pogody. Chociaż optymizmem napawa fakt, że do remontu pozostało jedynie 800 metrów linii kolejowej po stronie polskiej i około kilometra w Czechach.

Obecnie trwają także ustalenia na szczeblu międzynarodowym. Dotyczą one m. in. kwestii związanych z porozumiewaniem się przewoźników, przekazywaniem pociągów, sprzedażą biletów i innych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi także rozmowy dotyczące remontu fragmentu linii, w którym styka się ona z drugą, należącą do Skarbu Państwa.

Do Jeleniej Góry trafią także dwa z trzech szynobusów, jakie zamierza zakupić UM. Koszt wszystkich wynosi szesnaście milionów dziewięćset złotych. Nieznana jest jeszcze stacja końcowa. Trasy w Czechach są bardzo strome, dlatego też nie wiadomo, dokąd tak naprawdę będą mogły dojechać polskie pociągi.

Mówi się o dwóch wersjach dojazdu polskiego pociągu na stronę czeską. Według pierwszej pasażerowie dojadą do Tanvaldu. Zgodnie z drugą konieczna będzie przesiadka w Korzeniowie. Uroczyste otwarcie trasy ma się odbyć 1 marca 2010 roku. Docelowo planowane jest skomunikowanie składów z połączeniem do Liberca, skąd łatwo można dojechać koleją do Pragi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
503
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group