Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6054
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymon wciąż jest wśród nas!

Wiadomości: KARKONOSZE
Poniedziałek, 23 marca 2009, 9:37
Aktualizacja: 13:59
Autor: ahawer
Fot. P. Zamorski, A. Pelczarski
Kiepska aura nie zniechęciła wielu przyjaciół i podopiecznych Szymona Kempisty, który rok temu zginął pod zwałami lawiny w Białym Jarze. W minioną niedzielę, aby oddać hołd pamięci Szymka, szkoła narciarska Supernarty.pl zorganizowała otwarte zawody na trasie slalomu giganta. – Cząstka Szymona jest w każdym z was – mówiła do zawodników Mama niezapomnianego narciarza i instruktora.

– W zawodach postanowiło brać udział wielu przyjaciół Szymona, oraz Jego wychowanków których jako instruktor uczył jazdy na nartach. Nagła zmiana pogody nie pokrzyżowała planów, ani też nie przeszkodziła w dotarciu na miejsce zawodów. Mimo nie działających wyciągów narciarskich na stok Złotówka dotarło ponad 60 zawodników w wieku od 6 do 55 lat – poinformował nas Marcin Piotrowski, jeden z organizatorów imprezy, którzy dziękują zarządzającym wyciągami za pomoc w wwiezieniu sprzętu przy pomocy ratraka.

Na starcie zawodów stanęło 62 zawodniczek i zawodników. Na trasie slalomu panowała mgła, która zamieniła się w opady śniegu. Cały też czas wiał bardzo silny wiatr. Nikt się nie wycofał, wszyscy z ogromną wolą walczyli do końca o jak najlepsze czasy.

Rywalizacja sportowa to nie wszystko. Po zawodach w gościnnych salach schroniska Strzecha Akademicka, gdzie spotkali się uczestnicy memoriału, panowała atmosfera prawdziwie rodzinna okraszona ciastem upieczonym przez mamy najmłodszych zawodników – informuje Marcin Piotrowski. Zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR Krzysztof Czarnecki przeprowadził prelekcję o zagrożeniach płynących z korzystania z narciarstwa pozatrasowego.

Gościem Memoriału była mama Szymona, Irena Kempisty która wręczała wszystkim uczestnikom dyplomy. Najlepsi – w 9 kategoriach wiekowych – dostali medale. Do zdobycia były także kryształowe puchary: dla najszybszej kobiety i mężczyzny. Trofea wywalczyli: Elżbieta Podolska i Michał Barciś.

Dużym i miłym zaskoczeniem dla Ireny Kempisty był moment, kiedy od szkoły narciarskiej Supernarty.pl otrzymała pamiątkowy puchar z motywami „I Memoriału Szymona Kempisty”. Jak mówiła po zawodach, pobyt wśród startujących pomógł Jej przeżyć dzień pierwszej rocznicy śmierci syna, a patrząc się na młodych zawodników (wielu z nich to Jej syna wychowankowie) zobaczyła, że cząstka Szymka żyje w każdym z nich! – napisał do nas Marcin Piotrowski, któremu dziękujemy za relację i zdjęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Marcin Piotrowski 23-03-2009 10:55
Raz jeszcze chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom memoriału za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów. Bez Was to spotkanie nie mogłoby odbyć się tak sprawnie! Zdjęcia, które możecie oglądać na stronach Jelonki, to dzieło Piotra Zamorskiego oraz Artura Pelczarskiego. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję również w imieniu najbliższej rodziny Szymka. Do zobaczenia za rok.
~Marcin Piotrowski 23-03-2009 11:03
Raz jeszcze chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom memoriału za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów. Bez Was to spotkanie nie mogłoby odbyć się tak sprawnie! Zdjęcia, które możecie oglądać na stronach Jelonki, to dzieło Piotra Zamorskiego oraz Artura Pelczarskiego. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję również w imieniu najbliższej rodziny Szymka. Do zobaczenia za rok.
~ii 23-03-2009 11:46
jedyne medium które pamięta o szymku
~//// 23-03-2009 12:04
[*]
~;o 23-03-2009 12:17
żywi są Ci o których się pamięta
~olo 23-03-2009 13:20
~olo 23-03-2009 13:26
Zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR Krzysztof Czarnecki przeprowadził prelekcję o zagrożeniach płynących z korzystania z narciarstwa pozatrasowego. Ciekawe cz opowiadał jak sam bawił sie w kotle Małego Stawu w zlebie slalomowym, On miał szczęście jego koledzy nie ! Marny autorytet.
~Gabryś 23-03-2009 19:47
~do olo 24-03-2009 0:38
ja dziś oglądałem na eurosporcie takie narciarstwo pozatrasowe-okraszone medalami i honorami. Co prawda wcześniej-przed zawodami-została wywołana lawina... U Nas nie ma takich możliwości-prawdziwi pasjonaci-kochają dziką przyrodę-czasami Natura pokazuje swą siłę. Szymon był wspaniałym człowiekiem-zdobywał szczyty w wielu dziedzinach-a Pan Krzysztof Czarnecki-jest autorytetem-dzięki temu-co przeżył. Brawa dla wszystkich,którzy potrafili się poświęcić-Szymonowi się należy-dzięki Wam ten dzień był nieco łatwiejszy. Bardzo dobrze wykorzystaliście energię rocznicy tej tragicznej chwili-żeby wszyscy tacy byli... Wyrazy współczucia dla Mamy, Siostry, Taty i całej rodziny Szymona-możecie być z Niego dumni-będę Go na zawsze pamiętał.
~kasiek 6-04-2009 21:18
za rok tez napenwo bedziemy;)) Bylo super;))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group