Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 10041
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobierzyce, Wrocław: Szykują się na szwajcarski Puchar Europy Juniorów

Czwartek, 8 grudnia 2011, 17:03
Aktualizacja: 17:09
Autor: MDvR
Kobierzyce, Wrocław: Szykują się na szwajcarski Puchar Europy Juniorów
Fot. użyczone
W mieniony weekend zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w karate shin–kyokushin. Doskonale zaprezentowała się reprezentacja Polski zdobywając 9 medali w konkurencji kumite, dwa medale w konkurencji kata Młodzieżowców oraz 9 medali w ME Kadetów.

Wyniki należy uznać za bardzo udane, ponieważ nasza reprezentacja uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej tuż za drużyną Litwy. Warto podkreślić fakt, że najlepsza drużyna ME - Litwa nie zdobyła złotego krążka w konkurencji kumite mężczyzn, co sugerowało by zmianę supremacji litewskiej ekipy w kierunku zrównoważonego rozwoju wielu europejskich reprezentacji. W każdym z finałów zdobywcą złotego medalu był przedstawiciel innego kraju. W konkurencji kobiet widoczna jest przewaga Litwinek jednak widać również potencjał naszych zawodniczek. Biorąc pod uwagę konsekwentne działania zarządu WKO i EKO w kierunku ruchu Olimpijskiego - możemy śmiało spoglądać w przyszłość karate kontaktowego. Warto podkreślić wysoki poziom pracy wspomnianych zarządów, który z pewnością będzie procentował tak samo dobrą pracą organizacji krajowych na całym świecie.

Formuła turnieju ma dużą wartość sportową, ponieważ daje szanse na sprawdzenie swoich umiejętności zawodnikom, którzy są „za starzy” na mistrzostwa Europy juniorów (18-latkowie i młodsi) i jednocześnie za młodzi, by dostać się do kadry seniorskiej swojego kraju (w „dorosłych” mistrzostwach obowiązuje limit dwóch zawodników w danej reprezentacji). W mistrzostwach Europy do lat 22 nie ma limitu startujących – kluby mogą wystawić tylu zawodników, ile uznają za stosowne. Turniej jest więc swoistym przeglądem talentów kyokushin, mogących wkrótce liczyć się w karate seniorskim.

Sobotnie zawody we Wrocławiu stały na bardzo wysokim poziomie, tak sportowym, jak i organizacyjnym. Zawodnicy, oprócz dobrego wyszkolenia technicznego, prezentowali ogromną determinację i wolę walki. Dla reprezentacji Polski były to drugie Mistrzostwa Europy – po wstąpieniu w szeregi Światowej Organizacji Kyokushin WKO i Europejskiej
Organizacji Karate EKO ponad pięćdziesięciu silnych polskich klubów.

Bardzo dobra postawa polskich zawodników we Wrocławiu potwierdza olbrzymi potencjał tkwiący w naszej młodzieży. Wartości promowane przez karate – honorowa rywalizacja, wzajemny szacunek, kultywowanie przyjaźni, zachowań prospołecznych i zdrowego stylu życia – są głównym celem tej szlachetnej sztuki walki. Uważamy, że karate kyokushin absolutnie zasługuje na uwagę mediów i ludzi, którym zależy na właściwym wychowywaniu młodego pokolenia. Na uwagę zasługują także działania WKO i EKO, które od ponad czterdziestu lat wykonują niezwykle żmudną i pożyteczną pracę na rzecz krzewienia szlachetnych wartości karate. Wstąpienie do wymienionych organizacji najsilniejszych polskich klubów daje olbrzymie szanse na rozwój polskiego karate kyokushin i jego adeptów.

Sobotnie Mistrzostwa Europy do lat 22 zorganizował Klub Kyokushin Karate im. Masutsu Oyama, którego prezesem jest sensei Lamot. Karkonoski Klub Karate podjął współpracę z tym najbardziej prężnym klubem karate na Dolnym Śląsku czego dowodem było zaproszenie na tak wspaniałe wydarzenie karate w stolicy naszego województwa. Piotr Cieśliński swoim przyszłym zawodnikom wyjaśniał reguły rywalizacji sportowej, zapoznał ze sportowcami i trenerami najsilniejszych klubów karate w Polsce. W maju przyszłego roku Karkonoski Klub Karate weźmie udział w Pucharze Europy Juniorów w Szwajcarii, do którego mistrz świata przygotowuje karkonoską kadrę, czyli Angelikę Soliło, Ewelinę Grunwald, Dominikę Kowal, Julię Ostrówke, Krzysztofa Skrzypka i Jacka Kulę.

Reasumując impreza była niezwykle udana, perfekcyjna organizacja, pokaz sztucznych ogni na zakończenie ME Kadetów w Kobierzycach, wspaniała oprawa ME Młodzieżowców we Wrocławiu. Wszystko to pozostawi niezapomniane wrażenia z pobytu w jednym z najpiękniejszych polskich miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Ciekawie w Muzeum Karkonoskim
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group