Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4670
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztuka uliczna pod Ratuszem

Poniedziałek, 17 września 2018, 14:06
Aktualizacja: Środa, 19 września 2018, 7:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sztuka uliczna pod Ratuszem
Fot. Przemek Kaczałko
Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zamienił się w miniony weekend w arenę zmagań grafficiarzy z różnych stron Polski i świata. Na Street Wars, czyli imprezę, która po rocznej przerwie wróciła do kalendarza wydarzeń stolicy Karkonoszy, zjechało wielu artystów sztuki ulicznej.

Jak podkreśla Michał Brand, organizator imprezy - Jelenia Góra jest ważnym punktem na mapie ulicznych artystów-grafficiarzy. Za każdym razem, gdy ogłasza jej termin, nie brakuje chętnych z Polski, Niemiec czy tak odległych krajów, jak Stany Zjednoczone czy Meksyk.

Podczas Street Wars 2018 przez wiele godzin trwały prace nad dziełami. Jednym zajęło to kilka godzin, innym kilkanaście, a nawet kończyli następnego dnia. Podczas sobotnich zmagań odbyły się też walki taneczne, w których wzięli udział podopieczni szkoły tańca No Name Dance Studio Marceliny Leśniak. Była to znakomita okazja do integracji środowiska artystów ulicznych, a komu było mało - bawił się na after party w Klubie Kwadrat. O dobre nastroje zadbali też DJ Feel-X oraz DJ Endless.

Organizatorzy liczą, że w kolejnych latach uda się kontynuować imprezę.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group