Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 5905
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuka młodych w Przystani Twórczej

Niedziela, 16 października 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:07
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Sztuka młodych w Przystani Twórczej
Fot. Agrafka
Wernisaż oryginalnej wystawy fotograficznej Ewy Szafrańskiej „Mijając codzIeNNOŚĆ" połączony z występem laureatów I Cieplickiego Kutra Artystycznego „Bądź na fali”. Takie wydarzenia zaproponowało w miniony piątek Cieplickie Centrum Kultury „Przystań Twórcza”.

Ewa Szafrańska jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Fotografią interesuje się od półtora roku. W przyszłości chciałaby rozwijać swoją pasję fotograficzną na różnych kursach.
– Jest to moja pierwsza wystawa, czekałam na nią prawie rok. Poprzez zdjęcia chcę pokazać ludziom, że nawet zwykłe rzeczy, które nas otaczają na co dzień, można sfotografować tak, aby wydobyć z nich ich niezwykłość i wyjątkowość, stąd w tytule wyróżniona graficznie jest inność – powiedziała Ewa Szafrańska, autorka fotografii.

Przystań Twórcza współpracuje z młodymi, utalentowanymi osobami z Jeleniej Góry i okolic. Laureaci I Cieplickiego Kutra Artystycznego zaprezentowali swoje ulubione utwory. 11-letnia Kasia Skóra zaśpiewała „Noheo” Blue Cafe oraz „No on” Alicji Keys. Paulina Bocian, która zajęła pierwsze miejsce w Kutrze Artystycznym zaśpiewa „Brzydcy” Grażyny Łobaszewskiej i „Layle” Erica Claptona, z akompaniamentem gitarowym Mateusza Nawrockiego.

Szymon Chiliński oryginalnie wykonał „Jak anioła głos” Feela i „Waka waka” Shakiry. Małgorzata Parzymies zaśpiewała utwór Jeremiego Przybory „Piosenka jest dobra na wszystko”. Na koniec Konrad Boznański wykonał skecz Rafała Kmity „Radio”.

Także w miniony piątek młodzi artyści umilali czas swoim śpiewem mieszkańcom Domu „Pogodna Jesień”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group