Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 11855
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Sztafeta dla Blanki

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:01
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 6:36
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Sztafeta dla Blanki
Fot. WAC
– To fantastyczna impreza pozwalająca połączyć pasję do biegania z możliwością zrobienia czegoś szlachetnego – mówi pan Andrzej z Bolesławca, który był jednym z czynnych uczestników 24–godzinnej Charytatywnej Sztafety dla Blanki.

Inicjatorem był Komitet Społeczny dla Blanki oraz przedstawiciele grup biegowych, wolontariuszy, a także Fundacji Słoneczko.

Celem imprezy, która wystartowała w sobotę (7.07) o godzinie 18.00 na stadionie lekkoatletycznym w Szklarskiej Porębie było zebranie środków na pomoc chorej, małej Blance. Dziewczynka urodziła się 3 miesiące przed czasem. Przez dłuższy czas w szpitalu była zdrowym dzieckiem. Niestety w trzecim miesiącu życia, tuż przed wyjściem ze szpitala, w wyniku nagłej operacji i wskutek powikłań zapadła w śpiączkę. Sepsa odebrała nadzieje na przeżycie. Po wielu tygodniach codziennej beznadziei nastąpił przełom. Organizm, słaby i bez szans podjął walkę o życie. Śpiączka jednak pozostawiła po sobie liczne zmiany neurologiczne. Dlatego Blanka uczy się mówić, komunikować za pomocą obrazków. Jest codziennie rehabilitowana. Najbliższym celem jest przeszczep komórek macierzystych w Lublinie.

Każdy z uczestników sztafety deklarował przebiegnięcie określonego dystansu. Minimalny to jedno okrążenie stadionu czyli 400 metrów, ale jeden z uczestników przebiegł nawet 30 kilometrów. Wpisowe wynosiło 30 złotych.

Ambicją organizatorów było, aby przez 24 godziny cały czas, ktoś biegł z pałeczką sztafetową i cel ten udało się osiągnąć. Dodatkowymi atrakcjami był maraton Zumby, loteria fantowa, kiermasz ciast oraz strażackie miasteczko dla dzieci.

– Ogółem w naszej imprezie pobiegło ponad 430 biegaczy – mówi jeden z organizatorów sztafety Bogdan Godlewski. Łącznie pokonali dystans ponad 400 kilometrów. Obecnie trwa liczenie środków, jakie udało się uzbierać.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1152
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group