Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 7016
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szpital noclegownią dla bezdomnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 27 września 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kilku mężczyzn wymościło sobie wczoraj legowisko na korytarzu na szóstym piętrze tuż przed drzwiami jednego z oddziałów szpitala wojewódzkiego.

Bezdomni bez żadnych kłopotów weszli placówki i wjechali windą na górę. Bez żenady rozłożyli swoje „rzeczy” przed szpitalnym oddziałem i nie kryli zamiaru zostania tam na dłużej. Oczywiście nie w roli pacjentów.

Zaniepokojony personel powiadomił straż miejską, ale w końcu intruzami zajęła się policja, która nakazała im opuszczenie szpitala.

Bezdomni są częstymi gośćmi w tej placówce. Na nic się zdaje przeganianie ich z miejsca na miejsce. Trafiają tu także w stanie nietrzeźwym, nierzadko po spożyciu denaturatu i innych „wynalazków”. Takich pensjonariuszy nie przyjmie Schronisko im. Brata Alberta, gdzie podstawowym wymogiem jest trzeźwość. Ostatnio podczas spotkania z rzecznikiem praw bezdomnych rozmawiano o potrzebie uruchomienia w Jeleniej Górze tzw. ogrzewalni, dokąd na zimne noce mogliby trafić wszyscy ludzie pozbawieni adresu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 27-09-2008 11:50
..~Tak...opuszczony mezczyzna duzo choruje.
~wiarygodny 27-09-2008 15:03
Chyba w środę na jelonce ukazała sie informacja o zebraniu w Albercie służb miejskich odpowiedzialnych za bezdomność.Wniosek nasuwa się jeden-pogadali,wypili po kawie lub herbacie rozczulili się nad losem osób bezdomnych i rozeszli się do swojej twórczej pracy. Najwyzszy czas aby prezydent i rada wygospodarowała budynek na miejską noclegownię tak jak jest wnormalnych krajach.
~tryk 27-09-2008 15:22
poco ogrzewalnia na denaturacie paliwo nie zamarza to żule chyba też
~ 27-09-2008 18:58
byli odkażeni alkoholem, więc nie było zagrożenia bakteriologicznego dla septycznego korytarza...
~Sabath 27-09-2008 20:26
o wiele lepiej jest pójść do więzienia lub spróbować się włamać jeśli chce się być grzecznym
kwakwa 28-09-2008 12:25
właśnie,mamy taka placówkę w mieście,byłem tam na interwencji tydzień temu,wolnych jest prawie połowa miejsc,tylko że tam bezdomny musi podporządkować się obowiązującym zasadom,musi się myć,przestrzegać godzin wyjść i przyjść,zapłacić lub odpracować coś na rzecz schroniska i przede wszystkim -trzeźwość a to największy problem,ci co śpią po śmietnikach i klatkach schodowych do całkowici degeneraci i nałogowi, czynni alkoholicy,taką drogę wybierają i na siłę nikt im nie pomoże.poza tym gdzie będą bardziej bezpieczni niż w szpitalu??? mają tam ciepło i lekarz pod nosem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group