Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

Szpital noclegownią dla bezdomnych

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Kilku mężczyzn wymościło sobie wczoraj legowisko na korytarzu na szóstym piętrze tuż przed drzwiami jednego z oddziałów szpitala wojewódzkiego.

reklamy

Bezdomni bez żadnych kłopotów weszli placówki i wjechali windą na górę. Bez żenady rozłożyli swoje „rzeczy” przed szpitalnym oddziałem i nie kryli zamiaru zostania tam na dłużej. Oczywiście nie w roli pacjentów.

Zaniepokojony personel powiadomił straż miejską, ale w końcu intruzami zajęła się policja, która nakazała im opuszczenie szpitala.

Bezdomni są częstymi gośćmi w tej placówce. Na nic się zdaje przeganianie ich z miejsca na miejsce. Trafiają tu także w stanie nietrzeźwym, nierzadko po spożyciu denaturatu i innych „wynalazków”. Takich pensjonariuszy nie przyjmie Schronisko im. Brata Alberta, gdzie podstawowym wymogiem jest trzeźwość. Ostatnio podczas spotkania z rzecznikiem praw bezdomnych rozmawiano o potrzebie uruchomienia w Jeleniej Górze tzw. ogrzewalni, dokąd na zimne noce mogliby trafić wszyscy ludzie pozbawieni adresu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka