Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3437
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Szóstka” dostanie „Orlika”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 lipca 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Zakończenie roku szkolnego przy SP nr 6. Za kilka miesięcy szkoła może wzbogacić się o cenny obiekt sportowy.
Fot. rylit
Nie ulica Złotnicza, nie Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, ale Szkoła Podstawowa nr 6 w Cieplicach – taką lokalizację dla zespołu boisk w ramach programu rządowego „Orlik” wskazali na wczorajszej sesji radni miejscy.

Decyzja ta zapadła po niemal godzinnej kłótni między urzędnikami wydziału oświaty a radnymi. Kilku rajców oburzyło się, ponieważ plany dotyczące budowy „Orlika” przy popularnych „Rzemiosłach” były w trakcie opracowania zanim jeszcze rada zgodziła się na tę lokalizację.

Samorządowcy postawili sprawę na ostrzu noża, ponieważ istnieje zagrożenie, że zmiany sugerowane przez radnych mogą skutkować utratą możliwości wykonania inwestycji. Za jej ulokowaniem w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych – zdaniem prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępcy Jerzego Łużniaka – przemawia fakt, że jest tam gimnazjum. Rozpoczęto także już wstępne przygotowania w postaci badania podłoża, na którym miało powstać boisko.

Ostatecznie górą byli radni, którzy oburzeni, że nikt z nimi nie konsultował miejsca inwestycji, na przekór władzom miasta, wskazali, że nowy „Orlik” powstanie przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Puchalskiego w Cieplicach. Samorządowcy nie ukrywają obaw, że taka decyzja może spowodować uniemożliwić realizację inwestycji.

Jeden „Orlik” działa od listopada ubiegłego roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Sprawdził się. Już podczas otwarcia prezydent Obrębalski zapowiadał starania o kolejny taki obiekt. Wtedy wyraził nadzieję, że będzie on przy Szkole Podstawowej nr 10. Rzeczywistość zweryfikowała zapowiedzi. Później brano pod uwagę ulicę Złotniczą, następnie ZSRA w Cieplicach. Ostatecznie – będzie to cieplicka „szóstka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~kmam 1-07-2009 8:57
To są właśnie nasi (bez)radni :(
~anitka 1-07-2009 10:16
Może jakieś merytoryczne uzasadnienie tej"6" czy to po prostu a zrobię na złość? RADNI DUŻE DZIECI?
~ojo 1-07-2009 10:31
W końcu jakaś dobra decyzja. Brawo rada miasta!
~ 1-07-2009 10:53
norma- zrobic jeden drugiemu na zlosc a pomysleli chociaz przez chwile komu zrobili na zlosc????????????? banda EGOISTOW
~Zalew 1-07-2009 11:03
Rada Miasta ! Wreszcie zalało platwformę (PO) ii milicję (MO).
~wuef 1-07-2009 12:34
Podstawówka do której chodzi kilkaset osób, czy zespół szkół, w którym uczy się ponad tysiąc osób? Decyzja jest prosta... heh...
~rodowity ciepliczanin 1-07-2009 12:40
śmiech na sali ta "nasza"rada miasta.ogólnie jest mi obojętne gdzie będzie orlik byle był w Cieplicach.aczkolwiek rzemisła byłyby lepszym miejscem ponieważ bliżej centrum a tam wiadomo że wiecej młodzieży jest.co oznacza że bardziej dostępny by był.
~mieszkanka 1-07-2009 12:46
Brawo Radni!! Wreszcie mądra decyzja. SP 6 - to jest to miejsce ,gdzie powinien powstac popularny orlik dla dzieci i mlodziezy a nie dla wybranych gimnazjalistow. Ktory rodzic odwazy sie puścić dziecko po poludniu na teren "rzemiosla" . Poza tym słaby dostęp komunikacyjny. A co z monitoringiem?. A w SP6 teren jest monitorowny , łatwo dostepny dla mieszkańców Sobieszowa i okolicznych osiedli , a i z centrum Cieplic jest też niedaleko.
~tralalalala 1-07-2009 12:55
Orliki to buble,przykład;boisko przy ul.Jana Pawła.Ktoś zapomniał,że piłka nożna to też kibice na kazdym meczu trzeba stać w błocie po kolana,dlaczego nie ma ławek,,trybun,, chociaż dwie kondygnacje 2 m.To tak jak by zrobić budynek bez klatki schodowej,żenada.No chyba ,że każdy mecz to jakaś wielka tajemnica i lepiej żeby byli tylko piłkarze,bo jakoś trzeba mecz ustawić a w tym jesteśmy najlepsi.
~słup drewniany 2-07-2009 10:35
..patronem naszym jest pan puchalski wielki przyjaciel zwieerząt... nie wiedzieliście ???
~olo 2-07-2009 10:56
Może w Dziwiszowie Panie Prezydencie ? , tam podobno, ostatnio dobrze się Pan czuje w towarzystwie piłkarzy i działaczy KS PIAST Dziwiszów.
~swój 2-07-2009 20:22
W planie zagospodarowania miasta przez boiska "6", wprost od ulicy Staszica ma biec droga do Fałata i Orlenu. Boiska nie będzie w Rzemiosłach i w SP nr 6. Brawo nasi Radni. SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group