Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8448
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Szóstka” dostanie „Orlika”

Środa, 1 lipca 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Szóstka” dostanie „Orlika”
Zakończenie roku szkolnego przy SP nr 6. Za kilka miesięcy szkoła może wzbogacić się o cenny obiekt sportowy.
Fot. rylit
Nie ulica Złotnicza, nie Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, ale Szkoła Podstawowa nr 6 w Cieplicach – taką lokalizację dla zespołu boisk w ramach programu rządowego „Orlik” wskazali na wczorajszej sesji radni miejscy.

Decyzja ta zapadła po niemal godzinnej kłótni między urzędnikami wydziału oświaty a radnymi. Kilku rajców oburzyło się, ponieważ plany dotyczące budowy „Orlika” przy popularnych „Rzemiosłach” były w trakcie opracowania zanim jeszcze rada zgodziła się na tę lokalizację.

Samorządowcy postawili sprawę na ostrzu noża, ponieważ istnieje zagrożenie, że zmiany sugerowane przez radnych mogą skutkować utratą możliwości wykonania inwestycji. Za jej ulokowaniem w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych – zdaniem prezydenta Marka Obrębalskiego i jego zastępcy Jerzego Łużniaka – przemawia fakt, że jest tam gimnazjum. Rozpoczęto także już wstępne przygotowania w postaci badania podłoża, na którym miało powstać boisko.

Ostatecznie górą byli radni, którzy oburzeni, że nikt z nimi nie konsultował miejsca inwestycji, na przekór władzom miasta, wskazali, że nowy „Orlik” powstanie przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Puchalskiego w Cieplicach. Samorządowcy nie ukrywają obaw, że taka decyzja może spowodować uniemożliwić realizację inwestycji.

Jeden „Orlik” działa od listopada ubiegłego roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Sprawdził się. Już podczas otwarcia prezydent Obrębalski zapowiadał starania o kolejny taki obiekt. Wtedy wyraził nadzieję, że będzie on przy Szkole Podstawowej nr 10. Rzeczywistość zweryfikowała zapowiedzi. Później brano pod uwagę ulicę Złotniczą, następnie ZSRA w Cieplicach. Ostatecznie – będzie to cieplicka „szóstka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group