Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6402
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” z muzyką na żywo już w piątek, w JCK

Poniedziałek, 11 marca 2013, 8:24
Aktualizacja: 8:34
Autor: Org
Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” z muzyką na żywo już w piątek, w JCK
Fot. Organizator
Karkonoski Salon Sztuki i Jeleniogórskie Centrum Kultury zapraszają 15. marca o godz. 19.00 do sali przy ul. Bankowej na niemy film z muzyką na żywo. Bilety: 15 zł normalne i 10 zł ulgowe do nabycia w sekretariacie JCK w godz. 10:00 – 18:00 przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze.

„Szlakiem Hańby” to egzotyczny melodramat i jednocześnie film sensacyjny według pomysłu Antoniego Marczyńskiego (po premierze filmu ukazała się powieść filmowa pt. „W szponach handlarzy kobiet”), opowiadający o losach wiejskiej dziewczyny, która za chlebem płynie do Brazylii. Zamiast uczciwej pracy czeka ją tam miejsce w domu publicznym w Rio de Janeiro. Z opresji ratują ją polscy marynarze umożliwiający dziewczynie powrót do rodzinnej wsi i ukochanego Walka. Niewątpliwymi atutami filmu jest sprawna realizacja i doskonałe zdjęcia Alberta Wywerki, a także piękna, niemal dokumentalna sekwencja żydowskiego ślubu, zrealizowana w scenerii Kazimierza nad Wisłą.

Do filmu zagrają: Maria Jęczmyk (wiolonczela), Radosław Droń (skrzypce), Adam Jęczmyk (gitara), Patryk Kryński (perkusja), Igor Łapaj (gitara), Paweł Sławiński (piano) oraz Dawid Flieger (bas). Produkcja: Marcin Kaźmieruk

Po projekcji odbędzie się spotkanie z muzykami i pomysłodawcą, producentem tego projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group