Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6301
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Szlaban na zabytkowe meble i podróbki

Poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 12:56
Aktualizacja: 13:04
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Szlaban na zabytkowe meble i podróbki
Fot. ŁOSG
Nie udało się Niemcowi wywieźć z Polski antyków wartych prawie czterdzieści tysięcy złotych. Ciężarówkę, którą przewoził zabytki, zatrzymali funkcjonariusze straży granicznej na drodze dojazdowej do granicy w Jędrzychowicach. Pogranicznicy zatrzymali także Polaków przewożących z Czech towar z podrobionymi znakami markowymi.

- W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili meble: stół, krzesła oraz trzy sekretarzyki – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzecznik prasowa Łużyckiego Oddziały Straży Granicznej.

Przewoźnik nie miał pozwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wywóz mebli z Polski, ani też zaświadczenia stwierdzającego, że takie pozwolenie nie jest wymagane. Dlatego strażnicy graniczni zatrzymali meble i zabezpieczyli je w placówce SG. Wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na blisko 40000 zł.

Z kolei strażnicy graniczni z Zawidowa podczas działań w miejscowości Wrociszów Dolny zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby – mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Pogranicznicy ujawnili w nim galanterię odzieżową – torebki, paski i portfele noszące podrobione znaki markowych firm.

Kontrolowane osoby przyznały, że towar kupiły na targowisku w okolicach czeskiej Pragi a następnie zamierzały sprzedać w Polsce. Wartość ujawnionych podróbek zabezpieczonych w placówce SG w Zawidowie oszacowano na ponad 9000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group