Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8679
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Szkolenie przed szczepieniami

Piątek, 22 stycznia 2021, 6:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Szkolenie przed szczepieniami
Fot. SP ZOZ Mysłakowice
W przyszłym tygodniu ruszą szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach. W związku z tym personel tej placówki medycznej odbył specjalne szkolenie mające go przygotować na ewentualne negatywne zdarzenia jakie mogą się pojawić w trakcie procesu szczepień.

Szkolenie, które przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny, miało na celu odświeżenie wiedzy załogi SP ZOZ z zakresu pierwszej pomocy, z ukierunkowaniem na niekorzystne zdarzenia, które mogą pojawić się w trakcie procesu szczepień. Zajęcia miały charakter ćwiczeń z fantomami, manekinami czy defibrylatorem.

Z inicjatywą przeprowadzenia tego szkolenia wyszła jedna z pielęgniarek, które będą bezpośrednio zaangażowane w podawanie szczepionek – mówi dyrektor SP ZOZ w Mysłakowicach Arkadiusz Gerono. - Nasi pracownicy chcieli przypomnieć sobie wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i być przygotowanymi, gdyby w trakcie szczepień doszło do wstrząsu lub zatrzymania akcji serca pacjenta. W tej chwili mamy zarejestrowanych do szczepienia 153 pacjentów, w wieku powyżej 80 lat i z tzw. grupy „zero”. Na liście oczekujących, którzy jeszcze nie mogą się zapisać jest około 500 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

10
29%
Cieszy
7
21%
Hahaha
1
3%
Nudzi
4
12%
Smuci
0
0%
Złości
12
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
410
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group