Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5976
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Wtorek, 25 stycznia 2022, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?
Fot. MT
Rozpoczynają się konsultacje w sprawie koncepcji przeniesienia kierunków Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej do innych placówek w Jeleniej Górze.

Jak się dowiedzieliśmy, w poniedziałek (24.01) odbyło się spotkanie nauczycieli z dyrektorem i kierownikiem Departamentu Oświaty Urzędu Miasta. Według przedstawionych propozycji, kierunki nauczania w ZSPUiBS miałyby zostać przeniesione do innych placówek. Technik weterynarii miałby zostać przeniesiony do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, technik żywienia do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (Handlówki), a technik leśnik oraz technik architektury krajobrazu do Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Uczestnicy spotkania mieli zostać zapewnieni, że każdy uczeń będzie kontynuować edukację na swoim kierunku, a osoby, które korzystają z usług Bursy Szkolnej nadal będą miały taką możliwość. Z kolei nauczyciele zachowają zatrudnienie.

Żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta - aktualnie rozpoczynają się konsultacje z uczniami, rodzicami i pozostałymi zainteresowanymi. Zmiana miałaby nastąpić od 1 września 2022 roku. W związku z tym, ewentualna uchwała intencyjna Rady Miejskiej Jeleniej Góry musi być podjęta do końca lutego br.

Poprzednia próba likwidacji szkoły przy ul. Leśnej miała miejsce w 2018 roku - wówczas po protestach społeczności szkolnej nie doszła do skutku.

Już mnie nie dziwi, że znaczna część osób, która dzisiaj jest zajadłymi obrońcami przed zmianami w sieci szkół, jeszcze niedawno twierdziła, że to jedyne wyjście, ale cóż – w tym momencie zostaję na końcu z nadzieją, że to, co pan dyrektor nam przedstawił, będzie realizowane i przyjdą dodatkowe osoby do szkoły – mówił w 2018 roku Marcin Zawiła, ówczesny prezydent Jeleniej Góry, który dodał wtedy, że decyzja o zmianie sieci szkół została odwleczona, bo prędzej czy później – jeśli system finansowania oświaty się nie zmieni – trzeba będzie podjąć jakieś decyzje.

Wygląda na to, że prezydent miał rację. Do tematu wrócimy!

Twoja reakcja na artykuł?

11
6%
Cieszy
8
4%
Hahaha
4
2%
Nudzi
20
11%
Smuci
37
20%
Złości
101
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (130) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group