Niedziela, 29 marca
Imieniny: Eustachego, Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8801
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoła dobrym miejscem dla sześciolatków?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 września 2013, 12:12
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Sześciolatki, których rodzice wyrazili zgodę na rozpoczęcie w tym wieku nauki w szkole, poszły we wrześniu do pierwszej klasy. W przyszłym roku już każde dziecko mające sześć lat będzie miało obowiązek rozpocząć naukę w podstawówce. To jednak żadna nowość w krajach Europejskich. Jak się okazuje, w tym wieku również w Polsce, przed wojną rozpoczynano szkolną edukację.

Wielu rodziców nie zgadza się jednak z takim rozwiązaniem. Co mieszkańcy Jeleniej Góry sądzą na temat posyłania rok wcześniej swoich pociech do szkoły, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~hj 9-09-2013 21:32
Pierwsza pani - jej wypowiedź to bełkot. Z chęcią wyśle dziecko do szkoły by się go pozbyć...Żałosna matka
~ 9-09-2013 22:38
Żadnego wysyłania do szkoły w wieku 6 lat i przedszkola mają być za darmo w końcu na coś płacimy te olbrzymie podatki już nie wspominając że jest to dla rządu inwestycja w przyszłych podatników
~ 10-09-2013 0:20
co do pierwszej pani to nie usłyszałem słowa o "pozbywaniu się dziecka" tylko o tym że taka forma spędzenia czasu przez dziecko umożliwi matką lub ojcom chwilę wolnego czasu dla siebie lub realizowanie się w pracy... Ja jestem jak najbardziej za, ale to tylko moje zdanie.
~do 00:20 10-09-2013 5:09
otóż i to , bo w naszym kraju panuje głupi pogląd że jak się jest rodzicem to już nic od życia się nie należy tylko cały czas dzieckiem się zajmować a już nie daj boże jakby ktoś miał hobby albo z przyjaciółmi chciał się sp-otkać
~Eva-B 10-09-2013 8:38
Myślę że ta pierwsza Pani szczerze powiedziała to, co duża część rodziców woli przemilczeć gdyż boi się presji społeczeństwa. A dziecko w wieku 6-lat ma bardzo chłonny umysł. Problemem jest tylko poziom naszej edukacji.
~18 sqandal 10-09-2013 8:58
miejsce sześciolatka jest na placu zabaw a nie w szkole i basta !
~ 10-09-2013 10:27
6-latki są mądrzejsze i więcej potrafią niż my w ich wieku, więc to normalne, tak jak w innych krajach i przed wojną w Polsce, że 6-latek idzie do szkoły, gdzie nie będzie jedynek tak jak za naszych czasów, a słoneczka i kwiatuszki zamiast ocen :)
~ 10-09-2013 14:53
w krajach zachodnich Francja dziecko idzie do 1 klasy 6 lat,Holandia 6 lat,Niemcy 6 lat to sa kraje w ktorych jest dobrze rozwinieta mysl techniczna,kraje o duzym potencjale ,czyzby Polskie dzieci byly slkabiej rozwiniete intelektualnie niz ich rowiesnicy w innych krajach,a moze to mamuski i tatuski ,babunie chca nadal miec ,,przedszkolaki"a nie intelektualnie rozwijajace sie dzieci.
~aduś/biduś 10-09-2013 18:46
mam córke w niemieckim przedszkolu i żaden z rodziców nie oddaje tu dziecka w wieku 6 lat do 1klasy!!wszyscy mówia ze jeszcze zdąży nie chcą zabierać im dzieciństwa!cóż z tego że w polsce pójdzie szybciej???szybciej będzie płacił podatki???szybciej zasili szeregi bezrobotnych??czy tak jak ja szybciej wyemigruje za granice??co ze wsparciem rodziny w polsce??dlaczego dzieci jak w niemczech nie są traktowane jednakowo i rodzinne nie przysługuje większości z nich??dalej to suma około 60-70złotych przecież to skandal!!!cóż można kupić dziecku za te pieniądze???ech życzmy sobie wytrwałości bo przy dziecku emocji nie brakuje tak jak w kolejnych rządach.
~oddemonizo 10-09-2013 19:59
oddemonizować szkołę należy w polskiej oświacie;szkoła nasza-takze jeleniogórska testami stoi,ladowaniem encyklopedycznej wiedzy ,sprawdzaniem tejze...dziecko z chęcią nie będzie do niej uczęszczało(kto się spieszy do niej po wakacjach?!)nie ma miejsca na swobodny rozwój pod okiem i kierunkiem pedagogów,tylko WYŚCIGI SZCZURÓW.Rozwój ,rozwój rozwój -wszechstronny-przede wszystkim taki priorytet pozwoli polubić szkołę (oczywiscie w ,,ciepłym" otoczeniu),bez szkiełka i oka !
~stybix 10-09-2013 21:01
dla pierwszego komentującego - jestem ciekaw czy sam kiedykolwiek udzielałeś wywiadu... jeżeli nie to zrób coś dla środowiska i stul swoją szanowną jadaczkę zanim następnym razem nazwiesz kogoś żałosną matką, cieciu
~:) 11-09-2013 9:27
Nie odbierajmy tym maluszkom dzieciństwa!!!!!!!!! Szkoły nie są przygotowane na takie zmiany,zwalnia się nauczycieli a sześciolatków daje się do pierwszych klas to jakiś chory system! Będzie brak opieki a takie maluszki powinny jeszcze rok czasu beztrosko spędzać czas,a nie wstawać tak wcześnie i zima nie zima doginać już do szkoły( nie każdy ma samochód) nie równajmy się z innymi krajami Unii ,że tam już 6cio latki chodzą do pierwszych klas,nam jeszcze daleko do takiego sprawnego systemu:) tornistry ciężkie,nauki sporo,a nauczyciele szkoda słów zamiast uczyć i tłumaczyć bo od tego są to tylko wymagają od uczniów!!!!!!!! horror w tych naszych szkołach a szczególnie w trójce.
~ 12-09-2013 12:30
No cóż, jak zwykle u nas... sprawę stawia się od d... strony. Najpierw infrastruktura, przygotowanie nauczycieli itd a nie dywagacje czy posyłać. Do dobrze przygotowanej szkoły,przyjaznej szkoły, posyłać, pod warunkiem,że dziecko jest odpowiednio dojrzale do tego wysiłku...Tymczasem co, szkoły się likwiduje bo są nieopłacalne !!!, dzieci się tłoczą po 30 w jednej klasie, siedzą w niedopasowanych do wzrostu ławkach, przy czym mundre, wykształcune pańcie wymagają od malucha koncentracji 45 minut, gdzie nawet student takiej absolutnej koncentracji nie osiąga...W moim przekonaniu w mało licznych klasach, bez książek , zeszytów, bez ławek ale z dobrymi lektorami języków obcych,dzieci bez stresu mogłyby w sposob naturalny uczyć się tego, czego nam dorosłym Polakom brakuje ,znajomości j.obcych
~wilk 12-09-2013 18:37
Ten jeden gościu mnie chyba niemieckiego w 1996 w 2ce uczył...
~Ewka 13-09-2013 11:34
Moje dziecko poszło właśnie do I klasy ma 7 lat, wcześniej uczęszczał do przedszkola i tak powinno zostać. Pierwszoklasiści są wdrażani od pierwszego dnia szkoły w system - lekcja 45 minut, krótka przerwa na której nie należy zapomnieć o pójściu do toalety, na zabawę nie ma czasu. Do tego ciężki tornister i klasa 25-30 uczniów. Plac zabaw pod szkołą czy dywan w klasie to za mało aby mówić, że szkoła stała się miejscem przyjaznym dla 6-latka, potrzebna jest zmiana w nastawieniu ministerstwa i nauczycieli do pracy z młodszymi dziećmi. Odnoszę jednak wrażenie, że Ministerstwo Oświaty nie bardzo chce przyjąć do wiadomości jak naprawdę wygląda przygotowanie szkół bo według mnie praktyka całkowicie przeczy temu co mówi teoria.
~aduś/biduś 13-09-2013 22:14
teraz trzeba uczyć dzieci że mogą trafić na hama szefa ,że jest wyścig szczórów i że jeśli rodzice nie mają zaplecza to trzeba a nie można emigować!!!! dzieci-myślcie nie bądzcie łosiami ;)nie dotyczy łosia z karpacza!!! ;)
~ktosiowa 14-09-2013 19:46
Nadal uwazam ze reporterka jest straszna. Zero postepu w przeprowadzaniu wywiadu.
~mietal walus 14-09-2013 23:47
szkoły są nieprzygotowane na takie dzieciaczki. fajna sonda:) pzdr dla autora
~mama 7-latki 15-09-2013 16:37
uważam ze to chory pomysł. moja córcia poszła teraz do 1wszej klasy i są tam mniejsze dzieciaczki, które powinny się jeszcze uczyć przez zabawę a nie siedzieć w ławce i się męczyć. chore postanowienie. A może tak 3-latki juz do zerówki a 4-ro do szkoły . Będzie szybciej zarabiał na emerytur-owy zus
~yyyy 16-09-2013 11:04
szkoly na pewno nie sa przygotowane, a klasy malo przystosowane na przyjecie 6-scio latków.Dzieci te powinny uczyc sie przez zabawe. W klasach powinny znajdować sie dywany, na których to dzieci mogłyby spedzac więcej czasu podczas nauki.Ilość dzieci w klasach również powinna byc ograniczona( ok 15 dzieci na klasę), wówczas moze miałoby to jakiś sens.Czyli jak zwykle ktoś cos wymyślił, ale nie przemyślał tego do końca.W tym wszystkim jednak najbardziej szkoda dzieciaczków, gdyż to oni najbardziej moga na tym ucierpieć.
~ 16-09-2013 12:38
dla 6-latków to raczej nie jest dobre miejsce ale patrząc na decyzje naszych polityków to nie 1 z nich przydałaby przynajmniej zaoczna podstawówka
~ 16-09-2013 18:37
biduś\aduś ... to wiedza taka...bardzo...zaawansowana. Wszak nie od razu Kraków zbudowano,a każda podróż, nawet dookoła świata zaczyna się od pierwszych kroków, proponuję, jako,że dzieci mamy już ucone, od pierwszych lat życia, znetowane , aby nauczać je korzystania z internetowego słownika i programów korygujących błędy, sądzę ,że w znakomity sposób ubędzie nam internetowych dysortografów....
~JA 26-09-2013 12:19
Jestem ZA ZA ZA, jak dziecko ma 18 lat to kończy edukację! i jest wolne, a nie- niby pełnoletni ale musi chodzić do szkoły średniej... Ciekawe jakie dzieciństwo się "zabiera"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group