Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2591
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklany park otwarto w Piechowicach

Wiadomości: Region
Sobota, 7 września 2013, 8:06
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2013, 7:54
Autor: UM Piechowice
Fot. UM Piechowice
Zaniedbany dotąd park stanie się miejscem spotkań i wypoczynku mieszkańców oraz organizacji warsztatów, prezentacji i pokazów. W ramach prac zagospodarowania terenu uporządkowano roślinność, wymieniono stare ławki, lampy, położono nową nawierzchnię z kostki granitowej.

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się zdjęcia w szkle wykonane techologią laserową 3D, które zawierają zdjęcia znanych miejsc w Piechowicach - starego, istniejącego niegdyś w tym parku cmentarza ewangelickiego oraz Huty Szkła Kryształowego Julia. Całość podświetlana diodami led szczególnie atrakcyjnie prezentuje się po zmroku.

Kilka dni temu otwarto po rewitalizacji Szklany Ogród w Piechowicach. Prace wykonano w ramach projektu "Drogi do szkła i granitu” – szlak przeżyć między Karkonoszami a Pogórzem Łużyckim. Koszt odnowy parku wyniósl prawie 850 tys. zł, z czego ponad 720 tys. zł to fundusze europejskie.

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. Brała w nim udział zarówno Gmina Miejska Piechowice, jak i Gmina Demitz – Thumitz, które chciały wykorzystać swoje walory dotyczące wielowiekowych tradycji przemysłowych obu gmin, czyli tradycji szklarskich oraz wydobycia granitu. Wszystko po to, by stworzyć transgraniczną ofertę turystyczną, w której połączenie dwóch surowców - szkła i granitu, wzbogaci ich ofertę obu miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group