Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3288
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Sześć lat skończone? Marsz do szkoły!

Poniedziałek, 31 grudnia 2007, 8:03
Aktualizacja: 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Sześć lat skończone? Marsz do szkoły!
Fot. Angela
W 2012 roku obowiązek szkolny obejmie dzieci, które skończą szósty rok życia. 1 września 2008 do pierwszej klasy pójdą ci najmłodsi, których rodzice wyrażą taką wolę.

Ministerialne plany zdradza poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. – Reforma rozpocznie się już w przyszłym roku. We wrześniu do szkół pójdą pierwsi sześciolatkowie. O wcześniejszej edukacji dzieci adecyduje nie rząd, ale rodzice. To od ich oceny dojrzałości dziecka będzie zależało, czy maluch włoży mundurek i założy tornister na plecy, by z przedszkolaka przeobrazić się w poważnego pierwszaka – odnotowuje dziennik.

Ale tylko przez cztery lata młodsze dzieci bardziej wyrozumiałych rodziców będą trwały w beztrosce. Wszystkie kolejne roczniki rozpoczynające naukę po 1 września 2011 roku będą musiały zderzyć się ze szkolną rzeczywistością, ponieważ nauka dla sześciolatków stanie się obowiązkiem, od którego nie będzie można się uchylić.

PGWr podaje kalendarz reformy:
1 września 2008 r. – do szkoły idą dzieci rodziców, którzy wyrażą taką wolę. Uczą się jeszcze według programów dla siedmiolatków i dlatego rodzice mają decydować, czy puścić dziecko do szkoły.

1 września 2009 r. – wchodzi do szkoły reforma. Są już gotowe nowe podstawy programowe przystosowane dla sześciolatków, ale rodzice mogą jeszcze przytrzymać dzieci w domach.

1 września 2010 – drugi rok reformy. Nadal do szkół mogą iść siedmiolatki.

1 września 2011 – koniec możliwości wyboru. Nauka dla sześciolatków jest obligatoryjna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group