Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8115
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szczepienia nauczycieli

Wtorek, 16 lutego 2021, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szczepienia nauczycieli
Fot. Przemek Kaczałko
Przed jeleniogórskim szpitalem odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister edukacji Marzeny Machałek, która mówiła o procesie szczepienia nauczycieli.

W konferencji wzięli udział: Marzena Machałek - wiceminister edukacji i nauki, Nikolaj Lambrinow - dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej oraz Marcin Krzyżanowski - wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób zorganizować szczepienia, aby poszły jak najsprawniej - mówiła Marzena Machałek, która przypomniała, że od poniedziałku wystartowała druga tura rejestracji nauczycieli do szczepienia.

W skali kraju zgłosiło się już dużo ponad 300 tysięcy nauczycieli.

Po rozmowie z dyrektorem mam przekonanie, że ten szpital poradzi sobie - jest w stanie szczepić prawie tysiąc osób dziennie, ale to jest zależne od rytmu dostarczania szczepionek - mówiła M. Machałek.

Szczepionki AstraZeneca przeznaczone są dla nauczycieli, a rejestracja jest możliwa - poprzez dyrektora szkoły - do najbliższego czwartku. Dotyczy to nauczycieli z rocznika 1956 i młodszych.

Zabiegamy z ministrem Czarnkiem, aby pracownicy administracji i obsługi również mogli zostać zaszczepieni - dodała wiceminister.

W pierwszym etapie zgłosiło się ponad 18 tys. pracowników oświaty - informował wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Szczepienia odbywają się w 54 punktach na terenie Dolnego Śląska.

W Jeleniej Górze zostanie zaszczepionych 4300 nauczycieli - mówił M. Krzyżanowski zachęcając pracowników oświaty, aby się zgłaszali do szczepienia.

W WCSKJ szczepienia nauczycieli odbywają się w weekendy.

Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i zapraszamy nauczycieli w taki sposób, aby to nie kolidowało z zajęciami szkolnymi - dodał Nikolaj Lambrinow, dyrektor szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

5
15%
Cieszy
6
18%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
17
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group