Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5790
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: „Szczelina 2017” – poszukiwania w Szklarskiej Porębie

Piątek, 14 lipca 2017, 16:18
Aktualizacja: 16:33
Autor: Org
Szklarska Poręba: „Szczelina 2017” – poszukiwania w Szklarskiej Porębie
Fot. Archiwum
Jutro (15.07) na terenie Szklarskiej Poręby rozpoczynają się poszukiwania poniemieckiego podziemnego obiektu, w którym pod koniec II wojny światowej miała zostać ukryta kolumna niemieckich pojazdów.

Historia tych poszukiwań, pojawiająca się od lat 90. XX wieku w mediach pod hasłem „Szczeliny jeleniogórskiej”, rozpalała serca poszukiwaczy skarbów i miłośników tajemnic, i szybko stała się jedną z trzech najważniejszych legend Dolnego Śląska obok „Złotego Pociągu” i „Złota Wrocławia”.

W efekcie dziennikarskiego śledztwa, którego wyniki zostały opublikowane w 2015 roku w książce Krzysztofa Krzyżanowskiego „Skarb Generała” i na łamach miesięcznika „Odkrywca”, udało się zlokalizować miejsce, gdzie obiekt ma się znajdować. Obszar ten pokrywa się z danymi zawartymi w dokumentach Służby Bezpieczeństwa PRL i znajduje się na terenie Szklarskiej Poręby. W listopadzie 2016 i styczniu 2017 roku przeprowadzono w tym rejonie badania nieinwazyjne, które potwierdziły relacje świadków.

15 lipca zostaną podjęte prace mające na celu końcową weryfikację ustaleń zespołu. Badania są organizowane przez Grupę Eksploracyjną Miesięcznika Odkrywca (GEMO).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group