Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9132
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa dla niepełnosprawnych na aktywizację!

Środa, 24 lipca 2013, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Org
Bezpłatne kursy językowe i warsztaty rozwoju osobistego dla jeleniogórzan z orzeczeniem o niepełnosprawności organizuje Fundacja AKTYWNI XXI. Udział w projekcie jest bezpłatny, szkolenia są finansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra. Rekrutacja potrwa do 29 lipca.

Projekt Aktywizacja, Motywacja, Integracja ma na celu podwyższenie aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych poprzez ułatwienie dostępu do edukacji i wdrażanie w uczenie się przez całe życie.
Obejmuje kursy języków obcych (angielskiego lub niemieckiego) oraz warsztaty rozwoju osobistego. W projekcie będzie uczestniczyło 15 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Pierwszym etapem realizacji będzie rekrutacja uczestników. Kandydaci wypełnią dokumenty rekrutacyjne, dostępne w sekretariacie Fundacji ul. Mickiewicza 10 lub na stronie www.pckk.pl.
Na etapie rekrutacji będzie przeprowadzona diagnoza umiejętności językowych – testy językowe (dla osób, które już uczyły się języka).

Zostanie wybrana 15 osobowa grupa, z uwzględnieniem możliwości utworzenia 2 grup językowych o zbliżonym poziomie zaawansowania. Zostanie też utworzona lista rezerwowa. Do 5.08.2013 r. zostanie ustalona lista uczestników oraz lista rezerwowa.

Warsztaty rozwoju osobistego umożliwiają samopoznanie, odszukanie własnych mocnych stron, naukę stawiania celów, planowania ich realizacji, pokazują jak się komunikować w domu i pracy aby budować właściwe relacje oraz jak radzić sobie ze stresem. Warsztaty będą trwały 16 godzin (4 spotkania), w okresie 19.08 – 30.09.2013 r.
Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów piśmiennych, e-booki i audiobooki na płycie CD i materiały przygotowane przez trenerów.

Kurs językowy będzie obejmował 40 godzin zajęć dydaktycznych w każdej grupie. Będzie realizowany od 2.09 do 24.11.2013 r.
Uczestnicy otrzymają podręczniki do języków obcych. W czasie kursu będą uczestniczyli w testach sprawdzających przyrost wiedzy. Na koniec otrzymają zaświadczenia.

Organizator zaprasza osoby w wieku aktywności zawodowej i młodzież, mieszkańców Jeleniej Góry, z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
361
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group