Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5202
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szaleją w byłym gospodarstwie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 7:53
Aktualizacja: 8:19
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W Sobieszowie na terenie należącym kiedyś do byłej szkoły rolniczej spotyka się młodzież, która upija się tam i zażywa narkotyki. Świadkowie twierdzą, że dochodzi tam także do scen intymnych.

Chuligani przesiadują tam od wczesnych godzin popołudniowych aż do późnej nocy. Zaistniała sytuacja przeszkadza mieszkańcom. Zgłosili problem policji. Od jakiegoś czasu dość często przejeżdża tędy straż miejska. Młodzież chowa się w krzaki i nadal jest bezkarna. Z braku zajęcia do głowy niektórych młodych mieszkańców wpadają różne pomysły.

Próbowali wejść do salki wykładowej znajdującej się tam szkoły jazdy. Rozbijali na placu do nauki jazdy butelki. Pijani lub odurzeni szukają zaczepki. Po interwencji policji i straży miejskiej zaniechali wchodzenia do biura, włamywania się do budynku i wchodzenia na plac nauki jazdy.

Przenieśli się także na schody Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1, byłej szkoły rolniczej. W pobliskich sklepach młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia nie sprzedaje się papierosów i alkoholu. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że takie zakazy nie odwiodą młodych ludzi od próbowania używek. Znajdą zawsze jakiś sposób.

Sceptycy twierdzą, że to wszystko przez nudę i brak alternatywnych propozycji spędzania wolnego czasu dla młodych sobieszowian, których nie interesują propozycje miejscowych placówek kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~Pigs 19-04-2010 8:16
Żeby uściślić - teren nigdy nie należał do Państwowych Gospodarstw Rolnych, bo zawsze to było gospodarstwo szkolne, gdy istniała w Sobieszowie szkoła rolnicza.
rymcycymcy 19-04-2010 8:54
To, że piją to luzik, że ćpają można przeżyć ...ale te "sceny intymne" ...tfu, tfu jakie to paskudne !!! ;)
~Any 19-04-2010 9:09
Jeśli chodzi o butelki to może ktoś uprzątnie teren "niczyj" za wałem zalewowym przy ALDI -m?
~IRENKA83 19-04-2010 11:00
ach ta mlodziez....a nie pamieta wół jak...???
~manufry 19-04-2010 13:37
czepiacie się Sobieszowa,ale jakoś ta młodzież nie szuka zaczepki,jest w miarę spokojnie a popatrzcie na młodych z Cieplic siedzących w parku,częste pobicia,zaczepki,patologia tam wyrasta,kryminał murowany ,dziwię się że policja nie zagląda do kasyna na placu a maj blisko , tam ciągle ktoś przychodzi z dragami,w Sobieszowie brak miejsca dla młodzieży,może ktoś stworzy skate park,stworzy coś co odciągnie młodzież od zażywania tego narkotyków czy alkoholu, na orlim zrobili boisko ze sztuczną nawierzchnią w Piechowicach to samo,dlaczego nie w Sobieszowie ?nie ma dla kogo ?
~taka prawda 19-04-2010 19:31
purytanie z sobieszowa: jak zobaczą, to stają się świadkami, zamiast iść do domu
~Aldi 19-04-2010 19:45
Totalna degradacja i zacofanie.Mądrzy tam się nie zbierają tylko oszołomy które nie wiedzą po co żyją,co ze sobą zrobić,po prostu chorzy na ŻYCIE,chorzy we własnym nieudacznictwie,z braku pomysłu na cokolwiek,chorzy na lenia-żywe trupy zabierające powietrze.
~Spedzający na pgr czass 19-04-2010 20:40
Nic nie mamy robić,tylko się obnażąć . ? jakoś tak jak podjeźdzała policja, to zawsze mieli jakieś urojenia. a jak założyli monitoring o którym wiemy [ spostrzagawczość ] to nagle przestali przyjeźdzać . ! czyżby Pani Ciepła p...liła głupoty dzwoniąc i wymyślając, ze my tak ćpamy ? ŻADNYCH NIE MA SCEN PÓBLICZYNYCH.. . ! I INTYMNYCH. ! Państwo którzy przechodzą,zawsze wychwalają młodziez. i komplementuje . ! a ta kamera w rynnie na bloku pani Ciepłej za nie długo zostanie zestrzelona przez chłopaków z Muflonu, z wiatrówki . ! za to że Autor tych kłamstw tak opisuje z wyobraźnią...
~Łaaa... 19-04-2010 20:48
Słuchajcie wszyscy zadnego cpania tam nie ma , ani scenek erotycznym nie ma gdzie siedziec w tym sobieszowie bo to dziura nie dziwcie sie im moze ktos by sie tym zainteresopwał i zbudowali im np tak jak w cieplicach skeat park bo młodzi nie maja gdzie siedziec ... nie wiecie to nie gadajcie ....i sa tam normalni ludzi z normalych domow nie to tak jak niektorzy z was
~judsgfuigdsf 19-04-2010 20:54
Pić rzadko kiedy, Palić to tam prawie pali, ale żeby ćpać to naprawdę nie wiem kto to wymyślił kłamstwo!!! I te sceny intymne też bujda na resorach. Kto to wszystko wymyślił Brak komentarza!!!!!!!!!!!!!!!
~postronny 19-04-2010 21:46
Zastanawiam sie po co opublikowano te zdjecia.Pewnie tylko po to aby pokazac reszcie nudzacej sie sobieszowskiej mlodziezy gdzie ma spedzac wolny czas? Okolica dosc ladna,zdjecia super,ale czy ten wysoko opadajacy tynk,te spadajace z dachu dachowki,te rozkruszajace sie kominy to tez dzielo mlodziezy???. Ten ktos kto bardzo chcial dokuczyc mlodziezy takim artykulem,powinien postarac sie aby napisano o nim, czego to nie dokonal aby mlodziez sobieszowska miala sie gdzie podziac w wolnych chwilach. Nie szkaluj czlowieku i to po kryjomu,tej biednej nie majacej sie gdzie podziac mlodziezy.Zrob cos i pokaz sie=oto ja ktory stworzylem cos dla mlodziezy sobieszowskiej,dzieki mnie nie blakaja sie po ulicach.Dobrze jest narzekac ,ale zeby cos zrobic?. Żenada
~lipsskaPGR 20-04-2010 19:09
Jezu ludzie opamietajcie się.! Absolutnie zgadzam się z moimi 4 poprzednikami. Ale naprawdę ten artykuł musiał napisać ktoś,kto jak widać nie ma pojecia o tym,co naprawdę tam się "dzieje" ,albo poprostu napisał go na podstawie tego,czego dowiedział się od "wspaniałej" P.. -.-. Jeśli ma ktoś zamiar opublikować artykuł na temat PGR,to może najpierw porozmawia z tymi,którzy tam bywają.? .. Aż brak słów.. ĆPANIE? OBNAŻANIE SIĘ? SCENY EROTYCZNE? ludzie trzymajcie Mnie,bo to doprowadza ludzi takich jak ja,spędzających tam b.dużo czasu, poprostu do SZAŁU!!.. I jeszcze ten alkohol.?! papierosy .? Jeśłi ktoś ma skończone 18 lat,to dlaczego ma nie przyjść tam i nie zapalić.? Jego sprawa... A co do ~Aldi to naprawde żenuła.. Myślisz,że osoby mające b.dobre wyniki w nauce, z perspektywami na życie nie mogą tam przebywać.? Zastanówcie się ludzie,co wy tu tak narpawde piszecie,bo to jest poniżanie młodych "Sobieszowian". Dlaczego u nas nie ma żadnej rozrywki.?! Plac zabaw.? Wypełniony za przeproszeniem ŻULAMI? Park na przeciwko .? Głowne skupowisko "ŻULIi"... hm.. a może BASEN w Sobieszowie.? na którym tylko brud,smrud i kurz.? ... Czy naprawde tak ciężko o stworzenie jakiegoś normalnego miejsca do spędzania wolnego czasu,dla młodzieży.? Hm.. a moze mamy siedzieć w barze na PĘTLI... ? ... To wszystko jest ŻĄNUJĄCE... więc ludzie zanim coś skrytykujecie pomyślcie...,, Zapomniał wół,jak cielęciem był " ....
lipsskapgr 20-04-2010 19:44
Jezu ludzie opamietajcie się.! Absolutnie zgadzam się z moimi 4 poprzednikami. Ale naprawdę ten artykuł musiał napisać ktoś,kto jak widać nie ma pojecia o tym,co naprawdę tam się "dzieje" ,albo poprostu napisał go na podstawie tego,czego dowiedział się od "wspaniałej" P.Ciepłej. -.-. Jeśli ma ktoś zamiar opublikować artykuł na temat PGR,to może najpierw porozmawia z tymi,którzy tam bywają.? .. Aż brak słów.. ĆPANIE? OBNAŻANIE SIĘ? SCENY EROTYCZNE? ludzie trzymajcie Mnie,bo to doprowadza ludzi takich jak ja,spędzających tam b.dużo czasu, poprostu do SZAŁU!!.. I jeszcze ten alkohol.?! papierosy .? Jeśłi ktoś ma skończone 18 lat,to dlaczego ma nie przyjść tam i nie zapalić.? Jego sprawa... A co do ~Aldi to naprawde żenuła.. Myślisz,że osoby mające b.dobre wyniki w nauce, z perspektywami na życie nie mogą tam przebywać.? Zastanówcie się ludzie,co wy tu tak narpawde piszecie,bo to jest poniżanie młodych "Sobieszowian". Dlaczego u nas nie ma żadnej rozrywki.?! Plac zabaw.? Wypełniony za przeproszeniem ŻULAMI? Park na przeciwko CIEPŁEJ.? Głowne skupowisko "ŻULIi"... hm.. a może BASEN w Sobieszowie.? na którym tylko brud,smrud i kurz.? ... Czy naprawde tak ciężko o stworzenie jakiegoś normalnego miejsca do spędzania wolnego czasu,dla młodzieży.? Hm.. a moze mamy siedzieć w barze na PĘTLI... ? ... To wszystko jest ŻĄNUJĄCE... więc ludzie zanim coś skrytykujecie pomyślcie...,, Zapomniał wół,jak cielęciem był " ....
~ANONIM 20-04-2010 20:13
to to nic z porównaniem co się dzieje tu na Pekinie :) ... ale o nas nie piszą .. bo się boją ? hahahaha...
~Ptasi.... 20-04-2010 21:27
Kto ty jesteś? - Na komendzie Ptasior, haszysz gandzia fanatyk. Hip – Hop maniak, pewien swoich ludzi, swego zdania. Z dobrym stylem utożsamiaj. Ogarnijcie się LUDZIE !!!! .,l,.
~Ptasi.... 20-04-2010 21:34
Kto ty jesteś? - Na komendzie Ptasior, haszysz gandzia fanatyk. Hip – Hop maniak, pewien swoich ludzi, swego zdania. Z dobrym stylem utożsamiaj. Ogarnijcie się LUDZIE !!!! .,l,.
~SobiEsZow 20-04-2010 21:53
To sie niech ogarnie rada i zrobi jakies boisko czy cos a nie w cieplicach gdzie jakas speluna
Magg 20-04-2010 22:26
Ha, Ha , Ha po przeczytaniu tego nędznego artykułu ogarnoł mnie śmiech " dochodzi tam także do scen intymnych." ??"siedzą do póznych godzin"? "upijają sie " stek bzdur które wypisał autor tego jest nie wyobrazalny ludzie którzy tam siedzą o godzinie max 20 musza wracac do domu ( wiem bo chodza ze mna do szkoly ) , mając na mysli "sceny imtymne" oczywiscie chodzi o robienie siusiu na roggu budynku ? znajdzcie im miejsce w którym mozna posiedziec , bo to "coś" zwane artykulem nie zalatwi sprawy tak jak nie zalatwi sprawy to ze przyjedzie tam policja i ich spisze " < i podkerslam jak ktos sobie to wyobraza ze oni sie tam upijaja ? < wtedy 2/4 rolnika widzialbym naa kacu ... z tym ćpaniem tez ładna bajeczka.. Moze to Chęc zdobycia popularnosci wsród redaktorów jelonki .... wysmazajcie kolejne gorące temaciki ... a jezeli chcecie zobaczyc patologie która dzieje sie naprawde pojedzcie sobie do cieplic a zobaczyc tam ludzi którzy za góra 2 lata ukradną wam radio z waszego pieknego samochodziku ; ) a dzieci z " PGR" zasmieją sie wam w twarz ;) pozdrawiam !
~mrc 20-04-2010 23:59
..a wszystkie komentarze pisza zapewne Ci ktorzy tam przesiaduja. Moze i cpania nie ma. Ludzie lubia czasami wyolbrzymiac.. Ale ostatnio jak nigdy - pelno mlodych ludzi..a raczej nawet dzieci z kapturami na glowach, fajeczkami w buzi i browarkiem w reku sypiacych ku.r.*ami na lewo i prawo, puszczajacych jakis pseudo hip-hop w telefonach... I powiedzcie mi droga mlodziezy jak to ladnie wyglada - starszy czlowiek, nawet troche od was odrazu pomysli ze to najgorsi z najgorszych tam przesiaduja. Zreszta czasem jak sie przypatrzec to siedzi tam dresiarska "elita mlodego pokolenia sobieszowa"..i taka nazwa raczej nie jest powodem do dumy ;) Niemniej jednak wiekszosc nie szaleje, ale wystarczy czasami mala grupka chlopaczkow z browarami i fajkami w m...ach i wzroscie 150cm zeby zepsuc opinie. Pamietajcie, sami pracujecie na swoja opinie..
~ 21-04-2010 10:53
Ja sie ujmuje za polska mlodzieza, chociaz ani ze wzgledu na wiek ani na miejsce zamieszkania (Niemcy) nie naleze do nich. Doprawdy-nedzniutki artykul. Jaka mlodziez w malych miejscowosciach w Polsce ma alternatywe? Jaka???!!!! oni musza sie spotykac-taki jest przywilej mlodziezy i taka ich silna potrzeba tym bardziej, ze w wielu polskich domach jest np. przez alkohol nie do wytrzymania. Zapomnial wol, jak cieleciam byl? Ja mieszkam w bardzo malej wsi w Niemczech (600 mieszkancow). Nawet tutaj ma mlodziez swoj klub ("Jugendtreff"), moga tam isc, pogadac, muzykowac, potanczyc, pograc w billarda, na computerach, jest boisko pilki noznej, Kafejka. Wszystko odbywa sie przy pomocy i pod okiem (nie mylic z kontrola) 2 pedagogow.Tam jest ciagle pelny dom i jest fajnie. Mimo mojego "podeszlego" (38) wieku tez tam ide napic sie kawy i pogadac z mlodzieza, posluchac, jak brzdekaja na gitarach, pograc w badmintona.A okoliczne babcie nieraz i swiezego placka upieka. A gdzie polska mlodziez ma isc? najlatwiej jet destruktywnie krytykowac.
~~ MuSzlak 21-04-2010 16:18
hahahahahahahahahahahahahahaha . mo to poćpane i popitee . Wgl,. ludzie ogarnijcie się!! jak nie wiecie co tam się dzieje to K***a sami przyjdzie i zobaczcie a nie teraz jakiś niedzy artykuł , w którym prawie wszystko to jakie bezsensowne blefy .
~Dziii 21-04-2010 21:16
nie no nie mam pytań co do tego artykułu. ;// UGARNIJCIE SIĘ. Nie wiem co ten ktoś sobie ubzdurał, ale no bez jaj, nie mamy na pewno nic innego do roboty tylko mieszkańcom tego terenu umilać czas scenami intymnymi. A poza tym nie przypominam sobie żeby ktokolwiek i kiedykolwiek tam ćpał... a tym bardziej wchodził do biura bujaka.;/ Po przeczytaniu tego "artykułu" wyssanego z palca nie wiedziałam co robić. Nie wiedziałam, czy mam się śmiać z tego co inni ludzie sobie ubzdurali czy płakać, bo takie rzeczy niby tam się dzieją.... W Sobieszowie nie ma miejsc, w których można sobie normalnie posiedzieć... porozmawiać... Z każdego miejsca, które sobie znajdziemy mieszkańcy , albo policja i straż miejska nas stamtąd wygania. Nie możemy siedzieć na BASENIE, nie możemy przebywać na jak to ktoś napisał "byłym gospodarstwie" , nie możemy siedzieć na placu zabaw... W sumie my, jako młodzież Sobieszowska nie mamy gdzie przebywać... A miasto oczywiście nie może nam stworzyć takiego miejsca w którym moglibyśmy spędzać czas wolny... I jeszcze poruszyła mnie jedna sprawa... KURCZE. jest tyle innych miejsc w JG, w których młodzież pali, pije, ale jelonka nie zwraca na to uwagi... Czemu nie napiszecie artykułu o Cieplicach, czy np. Pekinie na którym nie dzieje się lepiej. ;/ normalnie brak mi słów...
~a n o n i m 21-04-2010 21:26
~Aldi ale jezeli nie siedzisz na ,,PGR" to po co gadasz. . . jak mnie takie osoby denerwoja. . . Ty jak spedzales swoje mlode lata uczac sie caly czas akurat ta mlodziesz chc e wiecej od zycia niz tylko sie uczyc. ZADNEGO CPANIA TAM NIE MA NIE MA SCEN EROTYCZNYCH PIJA TYLKO OSOBY PELNOLETNIE. a pala dzieci bo niewiedza co ze soba zrobic (A wiem bo tam siedze) :D
~xsxsxs 22-04-2010 10:39
a czemu teraz słychać o takich rzeczach, jakoś 15 lat temu nikt takich problemów nie miał , każdy umiał zorganizować sobie czas. Wyszedł ze kumplami pokopać piłkę czy cokolwiek innego porobić i nikt nie miał pretensji że ktoś pije czy ćpa , bo wtedy nikomu nie przyszło to do głowy. To widać teraz że dzieciaki z fajkami i browarem nie umieją zorganizować czasu bo są chyba za tępe . Jeżeli nie wiecie co robić to pogadajcie z rodzicami co oni robili w waszym wieku . Masakra
~ 22-04-2010 13:52
Co wy macie do tej młodzieży ?? młodzież jak młodzież trudno taki wiek . ! Tak na nich narzekacie a na Siebie się nie popatrzeliście ! To , że takie plotkary Sobieszowskie nie maja co robic to juz ich pech . ;/ ale niech się nie wpiepszają w życie innych !! jak lubia to tam siedzą ;) Może palą bo palą ale ćpanie ? kłamstwo .. Szkoda słów na ten temat ;/ To zróbcie tutaj jakis basen albo coś w tym stylu ! bo co oni mają robić jak tutaj żadnych atrakcji nie ma ;/
~xsxsxs 22-04-2010 20:03
do ~ : a będziesz się kąpał cały rok pod gołym niebem ? zorganizujcie sobie sami czas, a nie liczcie na innych ... bo tylko narzekać i umiecie !!!
~ 23-04-2010 8:15
xsxsxsxsxs: piszesz bzdety, albo nie znasz zycia, albo nie chcesz go poznac. Nie mow, co bylo KIEDYS. Czasy sie zmienily.Mlodziez sie zmienila, dorosli tez i nawet nasze babcie dzis mysla inaczej. Jesli zaczniemy rozmyslac, co MY robilismy jako mlodzi ludzie daleko nie zajedziemy.Dajcie tej mlodziezy mozliwosci, a zobaczycie, jakie maja pomysly, potencjal i co umieja. Co MOGLIBY umiec.Ja juz opisywalam, jak to jest u mnie na niemieckiej wsi. Tez nie byloby inaczej, gdyby nie mieli sie gdzie podziac.Najlatwiej jest na mlodziez narzekac.A potem sie dziwicie, ze mowia na nas "stare zgredy" czy jakos tam. Nastaly INNE CZASY i jesli tego nie zaakceptujemy, bedziemy potegowac "konflikty generacji."
~xsxsxs 23-04-2010 20:01
ehhh...gadasz głupoty jak potłuczony.. a na dobrą sprawę jak miałeś te parę lat mniej to ktoś ci użyczył jakieś pomieszczenia do spotkań z kolegami ? wątpię ... każdy sam kombinował i nie potrzebował do tego jakiś specjalnych "świetlic" czy tym podobnych obiektów , więc nie gadaj że teraz jest inaczej. Teraz to się marzy skate park itp. a sami sobie zróbcie !!!
Magg 23-04-2010 22:39
gdzie by nie poszli usłyszą "prosze stąd wyjsc" ... okej narzekacie ze tylko proszą o skate parki ? a sami ich nie zrobia? dajcie im , po pierwsze pozowlenie , miejsce , materialy i sobie sami zbudują i nie bedziecie ich widziec na pgr ? i niech to nie wyglada tak jak wszystko w JG. "dobrze , dobrze przekazemy fundusze, damy plac , pomozemy " i tak latami .. bedzie to wygladac tak jak budowa basenu ,Która trwa juz parenascie lat... Zrobcie cos a nie tylko na nich jedziecie..
~a n o n i m 24-04-2010 0:29
ale my bysmy chcieli gdzies isc pokopac w pilke czy cos takiego ale gdzie nie pojdziemy to zaraz nas ktos wygania . . . Magg ma racje dajcie miejsce pozwolenie materialy i sami sobie to zrobimy.
~ 24-04-2010 14:18
XSXS..bede sie upierac przy tym, ze piszesz bzdety. Czasy sie zmienily i nie prownuj twojej (zapewne spedzonej w komunie ) mlodosci do czysow terazniejszych. Ja mlodosc spedzilam w Niemczech i fajnie byloby, zeby Polska cos pod tym wzgledem od nich podpatrzyla. Tu sa swietlice, kafejki dla mlodziezy, specjalnie wybudowane parki do jezdzenia na deskorolkach czy rolkach. Za komuny szlo sie do kogos do domu i tam sie chlalo "Zytnia"? to chcesz tu napisac? a co z mlodzieza, ktora chce cos przezyc, czegos sie nauczyc?Tylko na nich narzekac. Trzebaby wyjsc z inicjatywa i cos zaczac, bo polska mlodziez ma sie pod tym wzgledem niedobrze.Ja mlodosc spedzililam w Klubie Mlodziezowym i mialam sie tu swietnie.Moi rodzice oboje pracowali, nie za bardzo mieli dla nas czas. W klubie nauczylam sie grac na gitarze. Byly rozne zajecia pod okiem pedagoga (pieczenie ciast, badminton, muzykowanie, ping-pong, pilka nozna, komputery,billard...Nikomu sie nie nudziolo.Byla (i jest) nawet pomoc w odrabianiu lekcji. Mlodziezy nie chcialo sie nic psuc ani dewastowac, bo nie bylo na to czasu. Bylo fajnie.I tak jest tu do dzisiaj.I nikt na mlodziezu nie narzeka.Oni musza miec swoje miejsce. A ciagle spotkania "u kogos w domu" sa kontraproduktywne. Tam nic sie przewaznie nie dzieje. A picie wödy nie kazdego bawi.
~xsxsxs 26-04-2010 19:57
właśnie że nie spędziłem dzieciństwa w czasach komuny tylko to był początek lat 90 , wiec taki stary nie jestem . Dalej będę się upierał że jak się chce to można zrobić bardzo dużo . A to ze lenistwo ogarnęło całe społeczeństwo to inna kwestia.
~JA TAM SIEDZĘ I SIĘ NIE WSTYDZĘ <NIE MA CZEGO> 1-05-2010 20:26
Ludzie ogarnijcie się . ! Co to jest . ? ! xd Łach z autora tej kuli ... Tpf . ! Upijanie . ! HAHAHA . ! Ćpanie . ! HAHAHA . ! Sceny imtymne . ! HAHAHA . ! No ktoś głupi może tak,ale nie nasza ekipa . ! Pod własną szkołą takie rzeczy . ! Buhahaha . ! No chyba nie . ! Pomyliło wam się coś xd Ale piszcie dalej , można się z czegoś pośmiać . ! :) Ale to było dobre . ! ; D SytOoooo MaciEeeee . !!! Heh ..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group