Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5196
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Szalał na terenowym motocyklu

Poniedziałek, 30 maja 2011, 12:07
Aktualizacja: 13:31
Autor: KMP
Kierowca jednośladu jeździł ulicą brawurowo na jednym kole, lekceważył dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania, a w trakcie kontroli był agresywny, groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia oraz wybił szybę w radiowozie.

Wczoraj policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 33-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o znieważenie funkcjonariuszy, groźby karalne oraz uszkodzenie mienia.

– Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.35 w Szklarskiej Porębie. Funkcjonariusze otrzymali informację, że w centrum miasta młody mężczyzna brawurowo jeździ na motocyklu terenowym, łamie przepisy ruchu drogowego oraz stwarza zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci zauważyli pirata na ul. 1 Maja, kiedy jechał środkiem jezdni z dużą prędkością na jednym kole. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten jednak go zlekceważył i jechał dalej. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka ulic dalej. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby.

Mężczyzna w trakcie kontroli był bardzo wulgarny, wyzywał funkcjonariuszy, groził im pozbawieniem życia, a także nie stosował się do wydawanych poleceń i podczas zatrzymania wybił szybę w radiowozie. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, groźby karalne oraz uszkodzenie mienia, za co grozić mu może kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto przed sądem odpowie również za łamanie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group