Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8250
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szafa z "Misia" czyli łubu–dubu na Placu Ratuszowym

Sobota, 22 września 2012, 8:56
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2012, 8:35
Autor: tau
Jelenia Góra: Szafa z "Misia" czyli łubu–dubu na Placu Ratuszowym
Fot. Jakub Thauer
W rynku stanęła szafa niemal żywcem wyjęta z gabinetu Prezesa Ochódzkiego, bohatera kultowego filmu "Miś" Stanisława Barei. Mieszkańcy Jeleniej Góry pod nieobecność swoich "Prezesów" nagrywali w szafie w czwartek i wczoraj (21 września) własne wnioski i uwagi dotyczące: polityki, gospodarki, kultury, sportu, słowem rzeczywistości nas otaczającej.

- Mówiąc do pana prezydenta Jeleniej Góry chciałem wyrazić swój podziw dla niego. Według mnie jest to najlepszy prezydent od lat w tym mieście. Mam tylko zaufanie do tego jednego człowieka. Jest on odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Co prawda są różni ludzie o różnych charakterach i nie zawsze wszystkim podobają się decyzje Marcina Zawiły, ale u mnie ma on poparcie - mówił pan Mieczysław z Jeleniej Góry.

Piosenka, wiersz, proza – każda forma wypowiedzi jest dopuszczalna. Wszystkie nagrania zostaną odsłuchane przez profesjonalne jury a najdowcipniejsze - wyemitowane na antenie Muzycznego Radia. Ponadto ich autorzy zostaną zaproszeni wraz z osobą towarzyszącą na galę festiwalową i koncert kabaretu CIACH 22 września o godz. 20.00.

- Jest to coś nowego, coś innego, coś oryginalnego. Można coś powiedzieć, albo coś zaśpiewać tak jak ja. Śpiewałem o Jeleniej Górze: "Bo Jelenia Góra ma urok, bo w Jeleniej Górze praojców ślad. Tu wąskie uliczki, wąskie kamieniczki bielą się w słońcu od lat" - mówiłoraz śpiewał nam pan Grzegorz z Biura Wystaw Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group