Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9152
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Syzyfowa segregacja brudów

Piątek, 20 marca 2009, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Syzyfowa segregacja brudów
Fot. TEJO
Część jeleniogórzan zastanawia się, po co segregować śmieci, skoro i tak, firma, która je wywozi, zsypuje wszystkie razem. Sortowane są kolejny raz na wysypisku.

– Zbieram gazety i nie wyrzucam ich razem z innymi śmieciami tylko po to, żeby trafiły do specjalnego pojemnika na papier, ale jaki to ma sens, skoro firma wywożąca odpady szkło, plastik i papier zsypuje do jednego pojemnika. To po prostu mija się z celem – mówi Krystyna Rozenek, mieszkanka Osiedla Zabobrze.

Chodzi tutaj o firmę Simeko Sp. z o.o. , zajmująca się m. in. wywozem śmieci. Jej pracownicy tłumaczą, że to w jaki sposób są zbierane odpady zależy od tego, na jakie wysypisko mają trafić. Jeżeli więc wywożone są do Kostrzycy razem zbierane są papier i szkło, a osobno plastiki. Natomiast wysypisko w Lubomierzu posiada taśmę do sortowania śmieci, dlatego są segregowane na miejscu.

Śmieci ostatecznie są więc oddzielane, ale zbulwersowanie mieszkańców, skrupulatnie segregujących śmieci nikogo nie powinno dziwić. Wykonują w końcu dodatkową pracę, która nikomu nie przynosi żadnych korzyści.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group