Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2217
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Syzyfowa segregacja brudów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 marca 2009, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Ania
Fot. TEJO
Część jeleniogórzan zastanawia się, po co segregować śmieci, skoro i tak, firma, która je wywozi, zsypuje wszystkie razem. Sortowane są kolejny raz na wysypisku.

– Zbieram gazety i nie wyrzucam ich razem z innymi śmieciami tylko po to, żeby trafiły do specjalnego pojemnika na papier, ale jaki to ma sens, skoro firma wywożąca odpady szkło, plastik i papier zsypuje do jednego pojemnika. To po prostu mija się z celem – mówi Krystyna Rozenek, mieszkanka Osiedla Zabobrze.

Chodzi tutaj o firmę Simeko Sp. z o.o. , zajmująca się m. in. wywozem śmieci. Jej pracownicy tłumaczą, że to w jaki sposób są zbierane odpady zależy od tego, na jakie wysypisko mają trafić. Jeżeli więc wywożone są do Kostrzycy razem zbierane są papier i szkło, a osobno plastiki. Natomiast wysypisko w Lubomierzu posiada taśmę do sortowania śmieci, dlatego są segregowane na miejscu.

Śmieci ostatecznie są więc oddzielane, ale zbulwersowanie mieszkańców, skrupulatnie segregujących śmieci nikogo nie powinno dziwić. Wykonują w końcu dodatkową pracę, która nikomu nie przynosi żadnych korzyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 20-03-2009 9:03
było o tym wiadomo od dawna i dopiero teraz się obudzili mieszkańcy
~wie39 20-03-2009 9:17
Simeko "załatwiła" sobie kontrakt na wywóz śmieci w Piechowicach-mowa o budynkach komunalnych-bo mąż pani z administracji Wspólny DOm-taki kudłaty pajac współpracuje z ta firmą.Czyli dalej korupcja na całego.
~Zagwozdka 20-03-2009 9:32
A może by tak za nasze pieniądze opracować nowy projekt np rewitalizacji wysypisk ?
~jajadzia 20-03-2009 10:16
śliczna fotka..taka kolorowa i wiosenna:)
~~Emeryt 20-03-2009 11:45
No i co dalej? Zlikwidować segregację czy Simeko? Rada Miasta - do roboty!
ostrożny 20-03-2009 11:46
Choć to przykre i raczej nikogo nie obejdzie - z tych, których obejść powinno - to trzeba powiedzieć jedno. Jak świat światem, zawsze kto przy korycie ten swoją trzodę ciągnie za sobą, a że tam komuś coś może się nie podobać to na takie dictum stosuję się zazwyczaj tzw. tumiwisizm i mów sobie mów , a ja zdrów. Znane też jest powiedzenie, że pluj świni w oczy, a ona mówi, że pada deszcz. Mam wrażenie, że w tym przypadku jest podobnie i choćby cała rzesza mieszkańców Zabobrza i nie tylko, krzyczało że jest źle, osoby temu winne i odpowiedzialne za ów stan - schowają głowę i udawały będą, że o niczym nie wiedzą i nie mają z tym nic wspólnego. Kulturę się ma bo wynosi się ją z domu, albo się jej nie ma i nigdy się jej nie będzie miało, choćby sięgało się zaszczytów najwyższych. Honor i poczucie godności, a także odpowiedzialności za swoje czyny i obowiązki to odległe czasy i już - niestety - historia. Bywało, że ludzie pracujący dla społeczności, a przynoszący tej społeczności (choćby przez pomyłkę) szkodę, odchodzili ze swoich stanowisk zachowując twarz i honor. Dzisiaj honor to słowo bez pokrycia i nawet na szczeblach najwyższej władzy są li tylko słowem, by nie powiedzieć - wyrazem - nie znaczącym nic wiążącego. Ce' la vie - jak się mawia w kręgach "władzy" . Jest jednak i coś takiego co stwierdza, że - co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. Żeby zakończyć adekwatnie do tematu.
wupe 20-03-2009 12:17
piękna psychodelia:)
~widoczek 20-03-2009 12:47
u nas na os. widok wszyscy wiedza ze segregacja nie ma sensu na pojemniku na plastyki dodatkowo wisi kartka ze pojemnik TYLKO na butelki plas,a inteligencja osiedlowa z mgr i inz przed nazwiskiem ukladaja "rozmnatosci" wszystko-opony wanienki dzieciece butelki szklane,krzeselka ogrodowe,idzie wiosna i piwnice trzeba oproznic-TeraZ bedzie sie dzialo
~do zagwozdka 20-03-2009 13:36
jaka rewitalizacja i tak płacimy nie mało za wywóz śmieci, a z tego co wiem wysypisko w kostrzycy-Ścięgnach ma linię sortowniczą tylko tam zamiast segregować to się wódę popija:)
diablica 20-03-2009 15:06
fajne zdjęcie:) tak kolorowo - wiosennie się zrobiło :)
~do widoczka 20-03-2009 20:51
racja.racja o oponkach zapomniales,puszki i wiaderka po farbach,suchy chlebek wisi w woreczkach,garderoba tez byla a mowia ze dzielnica willowai inteligencja mieszka (szpagatowa)
~ 21-03-2009 13:51
Simeco to porażka.Stosują wobec swoich klientów prawo dżungli.Jeśli zalegasz z zapłatą za wywóz śmieci(który pozostawia wiele do życzenia) to po prostu nie zabiorą ich bez ostrzeżenia.Normalnie wysyła się upomnienie,wezwanie do zapłaty.Przyczyna nieuregulowania rachunku może być różna i nie wynika ona tylko z niechęci do płacenia.Firmy Simeco to nie obchodzi tak samo jak stan środowiska naturalnego.Podczas trwania przetargu bardzo często mówiono o tym jak bardzo ochrona środowiska leży firmie na sercu,nosens liczy się kasa i nie ważne w jakim stylu zdobyta.Efekty takiej polityki widać w przydrożnych rowach i lasach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group