Piątek, 26 czerwca
32°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Sypnęli mandatami

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Osiemdziesięciu kierowców będzie musiało zapłacić za brawurę na jezdniach.

reklamy

To efekt akcji „Bezpieczne drogi” przeprowadzonej w miniony czwartek przez jeleniogórską policję drogową.
– Policjanci w szczególności sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami, stan techniczny (ogumienie, oświetlenie), stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz zwracali uwagę na czytelność tablic rejestracyjnych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zauważalna jest praktyka zamazywania numerów rejestracyjnych na przednich tablicach bądź ich odkręcanie w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej w przypadku stosowania fotoradarów. Funkcjonariusze dyscyplinowali również kierowców, którzy w czasie jazdy rozmawiali przez telefony komórkowe bądź nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Policja także zwróciła uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, najbardziej narażonych na urazy podczas wypadków i kolizji.

Plon akcji to wystawienie 80 mandatów karnych kierowcom, zabezpieczenie 10 dowodów rejestracyjnych, 30 pouczeń oraz cztery wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego.
Działania takie prowadzone będą cyklicznie. Kiedy następne? Tego policjanci nie ujawniają.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka