Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5400
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sypnęli mandatami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Osiemdziesięciu kierowców będzie musiało zapłacić za brawurę na jezdniach.

To efekt akcji „Bezpieczne drogi” przeprowadzonej w miniony czwartek przez jeleniogórską policję drogową.
– Policjanci w szczególności sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami, stan techniczny (ogumienie, oświetlenie), stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz zwracali uwagę na czytelność tablic rejestracyjnych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zauważalna jest praktyka zamazywania numerów rejestracyjnych na przednich tablicach bądź ich odkręcanie w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej w przypadku stosowania fotoradarów. Funkcjonariusze dyscyplinowali również kierowców, którzy w czasie jazdy rozmawiali przez telefony komórkowe bądź nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Policja także zwróciła uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, najbardziej narażonych na urazy podczas wypadków i kolizji.

Plon akcji to wystawienie 80 mandatów karnych kierowcom, zabezpieczenie 10 dowodów rejestracyjnych, 30 pouczeń oraz cztery wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego.
Działania takie prowadzone będą cyklicznie. Kiedy następne? Tego policjanci nie ujawniają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kom17 14-04-2007 8:24
I bardzo dobrze, podoba mi się taka akcja ale powinna być jeszcze bardziej rygorystyczna, tak aby kierowcy-"pijaczki" uświadomili sobie że ktoś na nich czeka, jak porozmawiają z innym kierowca który taką kontrole przechodził. P.S. 80 mandatów wystawinych :30 pouczeń czyli można również z Panem,Panią Policjantem dojść do porozumienia tylko trzeba troche kultury której nie jednemu kierowcy brakuje.
~jamp 14-04-2007 8:43
A używanie kierunkowskazów przestało być obowiązkowe? Zauważam, że niewielu kierowców sygnalizuje zmianę kierunku/pasa jazdy! Nie wydaje mi się aby tyle aut miało uszkodzone żarówki, bardziej to taka maniera, brak wystarczających umiejętności wykonywania dodatkowych czynności podczas jazdy albo zwykłe trepstwo!
~Łowca byków 14-04-2007 19:00
Poza tym wielu kierowców kierunkowskazy uznaje jako przyrząd do skręcania. To jest dopiero "trepstwo" - dobre słowo - hi hi hi.
~s. 15-04-2007 22:45
Podejrzewam, że niektórzy oszczędzaja na żarówkach, wiadomo co nie świeci - nie przepali się. Lub na przełącznikach - nie używane - się nie zepsują.
~ggdgdhg 16-04-2007 18:20
czepiaja sie swiatel a jak mialem w samhodzie neony to zabrali mi dowod

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group