Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9528
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Symbol wiary” Tadeusza Biłozora pod Brązowym Jeleniem

Piątek, 17 kwietnia 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Symbol wiary” Tadeusza Biłozora pod Brązowym Jeleniem
Fot. JCK
Jutro (18.04, w sobotę) o godz. 17.00 w Galerii pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. 1–go Maja 60) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii “Symbol wiary” autorstwa Tadeusza Biłozora.

- “Sanktuarium w Dąbrowicy”, “Licheń i nie tylko”, “Trzy sanktuaria” to tytuły wystaw o tematyce sakralnej, które Tadeusz Biłozor już prezentował publiczności – pisze Jan Foremny. – A tytuł “Symbol wiary” - choć wieloznaczny - nawiązuje do wartości, jakie propagował Jan Paweł II.

Tadeusz Biłozor jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1978), gdzie pełnił liczne funkcje i obecnie jest prezesem JTF-u. Za swoją twórczość uhonorowany został licznymi nagrodami i wyróżnieniami, zarówno w Jeleniej Górze jak i w Polsce. W roku 2003 Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała mu status artysty fotografa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in.: “Elektrownie”, “Enduro 95”, “Fascynujące detale”, “Fotografia”, “Karkonosze”, “Licheń i nie tylko” i “Sanktuarium w Dąbrowicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group