Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8987
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Symbol miasta stanął w ogniu

Poniedziałek, 13 października 2008, 15:43
Aktualizacja: 15:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Symbol miasta stanął w ogniu
Fot. TEJO
Kilkunastu uczniów Gimnazjum nr 3 wypaliło dziś glinianą bramę, symbol Jeleniej Góry w 900. roku istnienia miasta. Happening w jednym z tajemniczych podwórek na tyłach ulicy Okrzei miał miejsce dzięki pomysłowi Biura Wystaw Artystycznych przy współudziale Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Brama stanie przy BWA na ulicy Długiej.

Warsztaty odbywały się pod hasłem „Architektura miasta”. Młodzież już trzy tygodnie temu wykonała z gliny swoje wyobrażenia, jakie wiąże z rodzinnym grodem Krzywoustego. – To ich wizja miasta w formie bramy wjazdowej – podkreśla Luiza Laskowska z BWA. Wykonawcy zawarli w niej najważniejsze – ich zdaniem – elementy. Pojawił się kościół, stadion, szkoła (czyli Gimnazjum nr 3) oraz Biuro Wystaw Artystycznych.

Dziś uczniowie pod bacznym okiem Mirosława Kulli, artysty ceramika, który wcześniej wtajemniczył młodych ludzi w arkany ceramiki, zbudowali z cegieł piec, do którego włożyli utrwaloną wcześniej w glinie plastyczną wizję Jeleniej Góry. Opiekunką grupy przedstawicieli poszczególnych klas z „trójki” jest Marzena Grzeszczakowska, która uczy tam sztuki.

Rzeźba składająca się z kilku elementów – w ten sposób wypalona – stanie się trwałą pamiątką, która uwieczniła wyobrażenie młodych jeleniogórzan o swoim mieście. Zostanie postawiona przy ulicy Długiej, na postumencie tuż przy witrynach Biura Wystaw Artystycznych. Cały projekt wsparł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1037
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group