Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3774
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sybiracy w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 19 września 2019, 14:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sybiracy w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Książnica Karkonoska oraz Związek Sybiraków w Jeleniej Górze zorganizowały wczoraj (18.09) finisaż wystawy Mateusza Aleksandrowicza „Impresje karkonoskie”, którą można było oglądać od początku sierpnia. Przy tej okazji odbyła się też promocja albumu, czyli ponad 100 fotografii żyjących Sybiraków z Jeleniej Góry i okolic. Książkę opracowała i zredagowała Maria Aleksandrowicz, a autorem zdjęć jest jej wnuk – Mateusz Aleksandrowicz.
Jestem wdzięczna wnukowi za to, bo trzeba było włożyć w to bardzo dużo pracy, w bardzo krótkim czasie. Inicjatywa powstała w styczniu i już mamy wydany album - powiedziała Maria Aleksandrowicz – prezes Koła „Śródmieście” Związku Sybiraków w Jeleniej Górze, kierowniczka Zespołu Wokalnego „Sybiraczki i Kresowianie”.

Termin prezentacji albumu nie był przypadkowy, bowiem 17 września obchodzony jest Dzień Sybiraka.

Postanowiłem zatrzymać w czasie historię Sybiraków, dla przyszłych pokoleń - powiedział Mateusz Aleksandrowicz. - Sybiracy mają to do siebie, że są bardzo otwarci na innych ludzi i nie było problemu z pozowaniem do zdjęć - dodał autor fotografii, który jest wnukiem Sybiraczki.

W większym formacie fotografie lokalnych Sybiraków będzie można oglądać dzięki wystawie, której wernisaż zaplanowano na 10 lutego 2020 roku w Muzeum Przyrodniczym.

Mateusz Aleksandrowicz – urodzony w 1990 roku w Wysokiem Mazowieckiem, od 3 lat mieszkaniec Jeleniej Góry. Fotografik-pasjonat. Członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tajników fotografii uczył się w Warszawskiej Szkole Reklamy, na kierunku Fotografia artystyczna i reklamowa, gdzie miał okazje doskonalić swoje umiejętności pod kierunkiem Szymona Kobusińskiego. Najchętniej fotografuje przyrodę skupiając się na detalach skrywających w sobie karkonoską magię.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group