Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6943
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto seniora

Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 10:36
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze<br kom. Edyta Bagrow
W dniu 20 października br seniorzy z "Klubu seniora" przy Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze obchodzili swoje święto. O święcie seniorów pamiętała również Policja, którą reprezentował dzielnicowy sierż.sztab. Krzysztof Balanda oraz Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej sierż.szt. Danuta Razmysłowicz.

Policjanci przekazali seniorom z okazji ich święta życzenia w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze - mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka oraz zastępców mł. insp. Ryszarda Modrzyka i nadkom. Zbigniewa Markowskiego.

     Funkcjonariusze spotkanie to wykorzystali również do przekazania niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ramach realizowanego programu prewencyjnego pn. " Bezpieczny Senior". Szczegółowo omówili działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo w podróży, przede wszystkim sposoby bezpiecznego podróżowania oraz właściwego postępowania na wypadek zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości.

     Było to kolejne już spotkanie z seniorami, zainicjowanym przez Policję w ramach programu "Bezpieczny Senior", którego nadrzędnym celem jest poprawienie poczucia bezpieczeństwa u osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych. Podczas tych spotkań wskazywane są algorytmy postępowania w różnych sytuacjach życiowych. Przede wszystkim policjanci informują, jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, pracują nad ułatwieniem kontaktu z dzielnicowymi i dyżurnymi itp.

   Dzień Seniora umilała muzyka. Nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem Policji Jeleniogórskiej, co pozwala sądzić, że sposób realizacji programu "Bezpieczny Senior" spodobał się osobom, do których został skierowany. Przy pożegnaniu policjanci dostali liczne podziękowania i brawa.

  Kolejne spotkanie z seniorami zaplanowano na 7 listopada 2005 roku o godzinie 17.00, a tematem będą "Policyjne porady dla seniorów".

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group