Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5394
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto Pierników w Łomnickim Folwarku

Piątek, 14 listopada 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: Manu
Region: Święto Pierników w Łomnickim Folwarku
Fot. Organizator
W nadchodzącą sobotę (15.11.) i niedzielę (16.11.) w godzinach od 11.00 do 17.00 w Łomnickim Folwarku trwać będzie Święto Pierników, czyli kiermasz pierników, miodów i przypraw oraz warsztaty piernikarskie. Wstęp wolny.

- Urokliwa, przytulna, fascynująca impreza - zasmakuj magii śląskiego kunsztu wypieku pierników, zgłębiaj tajniki wiedzy mistrzów! – zachęcają organizatorzy. Impreza ma m.in. na celu uhonorowanie najstarszego, sławiącego od XIII wieku, cukierniczego specjału.

W Łomnickim Folwarku zaprezentują się liczni producenci pierników i miodów z Dolnego Śląska. Wspaniałe atrakcje dla całej rodziny - pokazy tradycyjnego zdobnictwa, warsztaty pieczenia i zdobienia pierników, wystawy tradycyjnych form piernikarskich.

Najwcześniejsze wzmianki źródłowe o piernikarstwie pochodzące z XIV i XV w. podają nazwiska pierwszych toruńskich piernikarzy: Nikolasa Czana i Henryka Kuche. Największy rozwój piernikarstwa toruńskiego historia odnotowuje w wieku XVII. Receptury pierników stanowiły i stanowią do dziś tajemnicę zawodową piernikarzy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group