Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5355
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Matki w Cieplicach od jutra przez trzy dni

Czwartek, 23 maja 2013, 7:03
Aktualizacja: 7:04
Autor: Mea
Jelenia Góra: Święto Matki w Cieplicach od jutra przez trzy dni
Fot. Organizator
Jubileuszowe obchody 25–lecia Święta Matki rozpoczną się 24 maja i będą trwały do 26 maja. Organizatorem jest Stowarzyszenie Święta Matki wraz z ks. prałatem dr Józefem Stecem, proboszczem parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Będą koncerty, wystawy, turnieje i spotkania ze znanymi ludźmi, a także majówka.

Program obchodów:
24 maja odbędą się coroczne spotkania z młodzieżą szkół średnich z cyklu: „Aby moja miłość małżeńska była szczęśliwa”. Tematy na obecny rok: „Poznanie różnic w dorastaniu do miłości” – Anna Kaczmarczyk, doradcy życia rodzinnego z Jeleniej Góry oraz „Między wolnością a nałogiem” – Kazimierz Marciniak ekspert celny ds. narkotyków, ze Zgorzelca. Organizatorami są ks. Józef Stec i dyrektorka II LO Iwona Kumek.

25 maja w godz. od 10.00 do 13.00 w Filii Politechniki Wrocławskiej (Pałac Schaffgotschów) w Cieplicach odbędzie się sesja naukowa o rodzinie. Patronat dr Bogusław Jasiński i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Jeleniej Górze. O godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Cieplicach, przy ul. Gimnazjalnej 2 rozpoczną się warsztaty sportowe „Z piłką na ty” z piłkarzem Włodzimierzem Lubańskim.

Koncerty z okazji 25-lecia Święta Matki i wręczenie nagród odbędzie się w Zdrojowym Teatrze Animacji. O godz. 15.00 rozpocznie się Szkolny Koncert Dyplomowy Wydziału Wokalnego pod kierownictwem Aleksandry Lemiszki. W programie: znane utwory operowe, operetkowe i musicalowe, w tym fragmenty „Skrzypka na dachu” Jerrego Bocka, w opracowaniu i aranżacji Sławomira Kupczaka – dyrygenta Szkolnej Orkiestry Symfonicznej
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze.
O godz. 18.00 odbędzie się koncert „Muzyka z tamtej strony dnia” – Zbigniew MALARA& Mirek SULIGA i Magda Olma, którzy zaprezentują piosenki Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego (Czerwone Gitary).
O godz. 18.30 – Oskary 25-lecia Święta Matki – prowadzi Olgierd Poniźnik
O godz. 19.00 – Koncert Otwartej Grupy Swingującej z udziałem Maryli Nowak i Marzeny Madej (ODK Jelenia Góra)

26 maja na placu kościelnym, przy ul. PCK 23 odbędą się główne obchody Święta Matki.
O godz. 12.00 – wejście do kościoła Matki Bożej Miłosierdzia: orkiestra Dęta Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. KWK „MURCKISTASZIC”,
„Janiki ” – zespół góralski z Czarnego Boru, Gwardia Matki Bożej
O godz. 12.30 – uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji matek, ojców, małżeństw i rodzin. Przewodniczy biskup Józef Zawitkowski.
O godz. 13.30 – Mój dom rodzinny – Artur Żmijewski
O godz. 14.00 – Musztra Paradna Gwardii Matki Bożej
O godz. 14.15 – V Parada Rowerowa Retro i Osobliwości (goście z Czech). Zbigniew Leszek – Jelenia Góra. Przemarsz przez plac kościelnych zespołów muzycznych na estradę – koncert orkiestr dętych i zespołu „Janiki”
g. 14.30 – Uroczyste otwarcie 25. Jubileuszowego Święta Matki. Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, Prezydent Miasta Marcin Zawiła i Ksiądz Proboszcz Parafii Józef Stec
g. 14.40 – Koncert Orkiestry Dętej
g. 15.10 – Zespół „Podgórzanie” (Teresa Malczewska). Towarzystwo Kulturalne „Podgórzanie”
g. 15.30 – Koncert muzyki i śpiewu zespołu „Janiki”
g. 16.00 – Pokaz sukien ślubnych firmy VIVIEN – na wybiegu
g. 16.00 – Śpiewają uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Cieplicach: Natalia Droń, Martyna Dukowicz, Oliwia i Martyna Gasiulewicz. Opieka muzyczna: Ewelina Kozak i Renata Kryńska
g. 16.30 – Koncert zespołu: Nikos Rusketos & Grecka Grupa ORFEUSZ
g. 18.00 – Podsumowanie konkursu wspomnień o Rodzinie
g. 18.00 – Msza Święta w kościele
g. 18.15 – Wielka Gala jubileuszowych pamiątek – 25 Pamiątek na 25-lecie Święta Matki – prowadzi Olgierd Poniźnik
g. 19.00 – Jubileuszowa Majówka i AVE MARYJA w kościele

Dodatkowe imprezy i atrakcje zaplanowane na niedzielę w godz. 15.00-19.00:
• Blok imprez sportowych (parking przykościelny): Streetball – koszykówka. Piłka nożna – turniej pomiędzy grupami dzieci, po meczach uroczyste udekorowanie drużyn i zawodników przez Włodzimierza Lubańskiego. Pokazy akrobatyczno-sprawnościowe. Potyczki na szachownicy.
• „Mogiłę pradziadka ocalić od zapomnienia”. Ratowanie polskich cmentarzy na kresach wschodnich. Podczas Święta Matki dzieci będą zbierać do puszek po symbolicznej złotówce od dzieci szkolnych i dorosłych.
• Bezpłatne konsultacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej – Szpital MSWiA (Jelenia Góra) – dyr. Elżbieta Zakrzewska
• Zamek dmuchany i inne imprezy plenerowe dla dzieci – „OLINEK” F.U.H. Jelenia Góra
• Powozy konne dla dzieci, matek, rodzin i wszystkich. Prowadzi Bartosz NOGACZ, Cieplice (na ul. Wróblewskiego do Marczyc)
• Akcja PRO LIFE na rzecz ochrony życia
• „Misja Nadziei – Rodziny Adopcyjne I Zastępcze” – prowadzi Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy i Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych w Jeleniej Górze (plenerowy punkt konsultacyjny)
• Wystawy: 25-lecia i pokonkursowe o rodzinie dla dzieci, młodzieży i dorosłych
• „LAUR WDZIĘCZNOŚCI” dla wspaniałych: Sióstr i Braci, Mamy i Taty, Męża i Żony (10 zł)
• Na Festyn Rodzinny przygotowane zostały, jak zawsze, pamiątki w cenie 5 zł. O 18.15 odbędzie się Wielka Gala „Szczęśliwego Losu”.
• Dla uczestników Święta Matki przygotowane zostaną: punkty gastronomiczne, pokazy sprawności jednostek Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
• Konkurs na najlepsze zdjęcie, dokumentujące tegoroczne Święto Matki
• Planowany wyjazd członków Stowarzyszenia do REWALA 12-19.10.2013 (darmowe noclegi – Robert Korzekwa)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group