Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto Lnu już za nami

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2017, 7:25
Autor: Joanna
Region: Święto Lnu już za nami
Fot. Joanna
Podczas minionego weekendu na Folwarku przy Pałacu Łomnica królował len. „Powrót do dawnej świetności lnu w Kotlinie jeleniogórskiej” – tak brzmiało hasło tegorocznego festynu, który nawiązuje do historii lniarstwa w regionie.

Program imprezy był bogaty, ale głównym punktem były pokazy mody lnianej, które odbyły się w niedzielę (25.06). Zaprezentowano pokaz kolekcji w różnych stylistykach, podkreślając najnowsze trendy.

Len królował również na kiermaszu. Można było kupić lniane ubrania i akcesoria: koszule, spodnie, torebki, szale. Były też dekoracje do domu z tej tkaniny.

Oczywiście nie zabrakło wystawców, oferujących lokalne rękodzieło i produkty spożywcze z wykorzystaniem tej rośliny, ale nie tylko. Podczas tegorocznego święta odbyły się także pokazy tańców dworskich a także strojów, w nawiązaniu do święta z epoki Christiana Mentzla – łomnickiego kupca lnu. Poza tym, tradycyjnie, można było obejrzeć pokaz wypieków, który zorganizowano w „Szkoleniowej Kuchni Ziemiańskiej”. Natomiast w „Kuźni Folwarcznej” prowadzono pokaz kowalstwa artystycznego.

Nie zabrakło słynnego Bolka i Lolka - kuców uwielbianych przez najmłodszych. Oczywiście były warsztaty i inne atrakcje, pomiędzy którymi przewijał się motyw lnu. Imprezę poprowadził jeleniogórski aktor Jacek Grondowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group