Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 5052
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Lnu już za nami

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2017, 7:25
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Podczas minionego weekendu na Folwarku przy Pałacu Łomnica królował len. „Powrót do dawnej świetności lnu w Kotlinie jeleniogórskiej” – tak brzmiało hasło tegorocznego festynu, który nawiązuje do historii lniarstwa w regionie.

Program imprezy był bogaty, ale głównym punktem były pokazy mody lnianej, które odbyły się w niedzielę (25.06). Zaprezentowano pokaz kolekcji w różnych stylistykach, podkreślając najnowsze trendy.

Len królował również na kiermaszu. Można było kupić lniane ubrania i akcesoria: koszule, spodnie, torebki, szale. Były też dekoracje do domu z tej tkaniny.

Oczywiście nie zabrakło wystawców, oferujących lokalne rękodzieło i produkty spożywcze z wykorzystaniem tej rośliny, ale nie tylko. Podczas tegorocznego święta odbyły się także pokazy tańców dworskich a także strojów, w nawiązaniu do święta z epoki Christiana Mentzla – łomnickiego kupca lnu. Poza tym, tradycyjnie, można było obejrzeć pokaz wypieków, który zorganizowano w „Szkoleniowej Kuchni Ziemiańskiej”. Natomiast w „Kuźni Folwarcznej” prowadzono pokaz kowalstwa artystycznego.

Nie zabrakło słynnego Bolka i Lolka - kuców uwielbianych przez najmłodszych. Oczywiście były warsztaty i inne atrakcje, pomiędzy którymi przewijał się motyw lnu. Imprezę poprowadził jeleniogórski aktor Jacek Grondowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Plociura 26-06-2017 11:34
Parkingu jak nie było tak dalej nie ma . Auta blokują z dwóch stron jezdnię w stronę Wojanowa na zakazach postoju tworząc wąskie gardło,dochodzi do niebezpiecznych sytuacji . Dlaczego Policja nie zjawi się w te dni i nie wypisze kilka mandatów dla przykładu .
~ 26-06-2017 22:46
... najlepsze " WIDOWISKO " to konkurs z wiedzy o Lomnicy i palacu , szczegolnie FINAL . Mili organizatorzy . trzeba bylo dac p. Joli z Podgorzyna w prezencie wycieczke do Pragi a nie osmieszac sie udawani em zwyciestwa . Obrzydliwe !!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group