Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4000
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Konstytucji 3 Maja

Niedziela, 3 maja 2020, 14:36
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2020, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto Konstytucji 3 Maja
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (3.05) w Jeleniej Górze politycy (parlamentarni i samorządowi) oraz przedstawiciele niektórych organizacji pozarządowych uczcili Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystości znacznie odbiegały od tych, które znamy z poprzednich lat. Nie było orkiestry, przemówień w centrum miasta czy pochodu pod kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Symbolicznie złożono kwiaty pod pomnikiem "Wolność i Niepodległość", po czym chętni udali się na mszę św.
To dosyć smutne obchody... Jeszcze rok temu mieliśmy już 1, 2 i 3 maja różnego rodzaju uroczystości. W tym roku też były takie plany, ale pozostaje nam przeczekać trudny czas pandemii i mam nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli świętować wspólnie - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który złożył przy pomniku kwiaty wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej.

Na skromne obchody 229. rocznicy Konstytucji 3 Maja przybyli również parlamentarzyści - wiceminister edukacji Marzena Machałek, posłanka Zofia Czernow, poseł Robert Obaz czy senator Krzysztof Mróz.

Myślę, że znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. W ciągu roku nie wrócimy do tego co było, musimy nauczyć się z tym żyć - powiedział Robert Obaz, poseł Nowej Lewicy, który przy tej okazji zwrócił uwagę na konieczność odmrożenia gospodarki.
Czekamy na opinie lekarzy, główną rolę ma minister zdrowia, który decyduje jak długo będziemy żyć w ograniczeniach. Według obecnych prognoz zanosi się, że to potrwa jeszcze kilka tygodni i będzie stopniowo łagodzone. Gdyby po tych łagodzeniach doszło do wzrostu zachorowań, to niektóre obostrzenia można przywrócić - powiedział senator Krzysztof Mróz. - Mieliśmy wyjątkowe święta Wielkanocne. Cieszę się, że akcent święta Konstytucji 3 Maja został zaznaczony w mieście i będzie msza za ojczyznę. W tych okolicznościach to maksimum, co można było zorganizować - dodał senator PiS.

Liczną grupę podczas uroczystości stanowili przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. Byli też harcerze Hufca Karkonoskiego ZHP, przedstawiciele partii politycznych i Rady Miejskiej. Po złożeniu kwiatów, chętni udali się do d. kościoła garnizonowego na mszę w intencji Ojczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
9
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group