Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11851
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Jeleniogórzan

Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:16
Aktualizacja: 15:08
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Święto Jeleniogórzan
Fot. Paweł Guszała
W ostatnich dniach jubileusz 35–lecia świętował Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie”. Z tej okazji w Szkole Tańca Kurzak i Zamorski odbyły się obchody i zabawa.

Szkoła Tańca Kurzak i Zamorski wypełniła się kolorowymi zespołami ludowymi z całego regionu. W sumie 10 grup folklorystycznych przyjechało na święto swoich kolegów i koleżanek z Jeleniej Góry, których zespół w tym roku obchodził 35 lecie istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się od wyjątkowego wyróżnienia. Lider zespołu Marian Zdybał otrzymał z rąk Marzeny Machałek, wiceminister edukacji narodowej, honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Później życzenia składała jeszcze poseł Zofia Czernow i prezydent Marcin Zawiła. Kierownik zespołu „Jeleniogórzanie” nie krył wzruszenia tak wieloma miłymi gestami.

- Pamiętam początki. Łatwo nie było. Zespołów było mało, nie było gdzie ćwiczyć, występować. Dzisiaj na samym Dolnym Śląsku jest ponad 300 zespołów. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej przemianie – mówi Marian Zdybał, kierownik Ludowego Zespołu „Jeleniogórzanie”.

Nie tylko oficjele tego dnia składali najserdeczniejsze życzenia „Jeleniogórzanom”. Członkowie innych grup folklorystycznych także przyjechali z drobnymi upominkami i ciepłym słowem.

Po części oficjalnej rozpoczęło się biesiadowanie do późnych godzin wieczornych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group