Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5895
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Świetny start kolarzy KS–u Optyk–Okular

Środa, 7 października 2020, 22:17
Aktualizacja: 22:19
Autor: MDvR
Szczawno Zdrój: Świetny start kolarzy KS–u Optyk–Okular
Fot. użyczone
Ostatni w tym sezonie wyścig pucharowy MTB XC odbył się w jednym z najbardziej sławnych miejsc dla kolarstwa MTB. Miejscowa trasa w Szczawnie Zdroju zawsze przysparzała dreszczyk emocji, zarówno kibicom jak i zawodnikom. Organizator oczywiście przygotował trasę dostosowaną dla różnych kategorii wiekowych i na starcie finałowej edycji zgłoszonych zostało ponad 180 młodych zawodników, głównie z Dolnego Śląska.

Trasa wyścigu ciekawa z kilkoma wymagającymi podjazdami, sekcjami korzeni i zjazdami na których można było się wykazać umiejętnościami wyćwiczonymi przez sezon startowy. Jednym słowem dobra na finał edycji. Akademia Kolarska KS Optyk-Okular Jelenia Góra jak zwykle przystąpiła do walki w sporym -11-osobowym składzie, choć niepełnym z uwagi na nieobecność „bliźniaków”.

W rozegranych wyścigach było mnóstwo emocji, rywalizacji sportowej i chęci wygrywania. Wyścigi rozpoczęto od kategorii młodzik/ młodziczka. Kajetan Gułaj, po dobrym występie dojechał na 5. miejscu, a klasyfikację generalną pucharu zakończył na bardzo wysokiej 4. pozycji. Patryk Nadziejko w sobotnim wyścigu wywalczył 17. lokatę. Nasza młodziczka Wiktoria Głodek zameldowała się na mecie wyścigu jako trzecia, natomiast w klasyfikacji generalnej dziewcząt była druga.

Kolejny wyścig to kategoria żak /żakini. Wśród chłopców Kosma Bereźnicki, zanotował bardzo dobry wyścig. Pomimo dwukrotnych problemów technicznym związanych z łańcuchem, rywalizację zakończył na 2. miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Ligi wśród żaków, Kosma Bereźnicki był najlepszy. Mikołaj Gułaj uplasował się z kolei na 17. pozycji. Wśród dziewcząt Anna Bielawska również zaliczyła bardzo dobry start. Metę przekroczyła jako druga, wygrywając do tego klasyfikację generalną.

Kolejny wyścig to zmagania skrzatów (9-10 lat). W tej kategorii zwycięzcą wyścigu w Szczawnie Zdroju został Mikołaj Bereźnicki. W klasyfikacji generalnej stanął finalnie na trzecim stopniu podium. Różnice pomiędzy medalistami były zaledwie jednopunktowe. Wojtek Brudziński zakończył walkę na bardzo dobrym piątym miejscu, a debiutant wyścigowy - Mikołaj Siwiec był dziewiąty. W wyścigu startowali ponadto bardzo dzielni, najmłodsi w naszym składzie zawodnicy: Janek Oblicki i Kacper Głodek.

- Ostatecznie w klasyfikacji generalnej dolnośląskich klubów o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha - V Pucharu Aglomeracji Wałbrzyskiej zwyciężył KS Optyk-Okular Jelenia Góra. Wielka radość zawodników, którzy zasłużyli na to trofeum i ogromne gratulacje. Dziękujemy za wsparcie rodzicom, sponsorom - komentuje trener KS Optyk-Okular Jelenia Góra, Piotr Bereźnicki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group