Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6902
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świetne warsztaty chińskie w MDK

Sobota, 6 lutego 2016, 8:53
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Świetne warsztaty chińskie w MDK
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Dowiedzieli się czym Chiny różnią się od Polski, jakie mają tradycje, smaki, zwyczaje, wierzenia czy legendy, a także poznali kilka chińskich słów, malowali smoka i uczyli się jeść pałeczkami – mowa o uczestnikach warsztatów chińskich „Made in China”, które w ramach ferii odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Była to nie tylko ciekawa lekcja o „Państwie Środka”, ale także wspaniała zabawa.

Zajęcia poprowadził Robert Maciąg - z zamiłowania etnograf, a z zawodu nauczyciel, który przez dziesięć lat jeździł po świecie i zwiedzał miejsca, o których teraz opowiada. Do Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przywiózł nie tylko solidną wiedzę o Chinach popartą zdjęciami, ale również rekwizyty: czapki, chińskie podręczniki, sierść dwugarbnego wielbłąda, pałeczki i wiele innych.

- Od czterech lat jeżdżę po Polsce i prowadzę zajęcia, podczas których przybliżam miejsca, o których niewiele wiemy, jak np. o Chinach czy Indiach – mówi Robert Maciąg. – Dzieci znają te miejsca z telewizji, a ja przywożę różne rekwizyty, które mogą dotknąć, zobaczyć, namalować. To takie zwiedzanie bez podróżowania. Chodzi mi przede wszystkim o to, by dzieci miały możliwość poznawać świat dotykając go, smakując, a nie słuchając wykładów, które chwilę później zapomną – dodaje prowadzący.

Na pomysł zaproszenia Roberta Maciaga, dyrekcja MKD wpadła nieprzypadkowo. – Co roku staramy się organizować dla naszych dzieci coś nowego, ciekawego, nietuzinkowego. 8 lutego zaczyna się nowy rok chiński i te warsztaty są odniesieniem do tego wydarzenia – wyjaśnia Maciej Cytarzyński, dyrektor MDK.

M.in. takie warsztaty sprawiają, że jest coraz większe zainteresowanie zajęciami w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. W minionych latach w czasie ferii placówka organizowała zajęcia dla dwóch turnusów po maksymalnie 55 osób, a w tym roku w feriach w MDK weźmie udział 140 dzieci. Ponadto w tym roku mają one fachową opiekę w wydłużonym czasie od godz. 8.00 do godz. 16.00. Pozwala na to m.in. wykorzystanie sali przy MDK oraz wykwalifikowanej kadry nauczycieli - pasjonatów. I mimo że budynek MDK z zewnątrz nie jest zbyt atrakcyjny, serce i dusza placówki jest w środku, i to widać po reakcjach uczestników zajęć.

Więcej o pierwszym tygodniu ferii w MDK przeczytacie Państwo w kolejnym materiale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group