Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8529
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świetlica nie teraz

Wtorek, 28 maja 2019, 11:49
Aktualizacja: Środa, 29 maja 2019, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świetlica nie teraz
Fot. archiwum
Za nami pierwsze podejście do wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Goduszynie. Zgodnie z przewidywaniami, żaden z oferentów nie chciał podjąć się zadania za tak niską cenę, jaką zakładało Miasto. Przypomnijmy, projekt czeka na realizację od 2016 roku, kiedy to wygrał w głosowaniu mieszkańców w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargu, przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie świetlicy osiedlowej w Goduszynie o kubaturze 2495,00 m3. Budynek obejmować będzie wielofunkcyjną salę o pojemności do 150 osób wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, magazynowym oraz podręcznym zapleczem kuchennym służącym do wydawania posiłków cateringowych, wraz z pomieszczeniami dla 4-osobowej obsługi oraz strychem – antresolą, zawierającą pomieszczenia techniczno – magazynowe. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej, murowanej na żelbetowej podmurówce słupów podpierających więźbę dachową, dach kryty płatami blachodachówki.

Obiekt ma powstać na terenie przy boisku typu orlik, czyli w miejscu, gdzie każdego roku stawiana jest scena podczas festynu. Miasto chciało wydać na ten cel 450 tysięcy złotych, a najtańsza z dwóch ofert opiewała na 1,813 mln zł (LK Invest z Wrocławia), z kolei druga - 2,24 mln zł (Rokom z Kamiennej Góry).

Musimy unieważnić przetarg z tego względu, że nie dysponujemy takimi pieniędzmi. Rozmawialiśmy ze stowarzyszeniem o znacznie mniejszych pieniądzach i będziemy musieli usiąść z nimi i porozmawiać, żeby może ten projekt okroić do normalnych potrzeb, jakie tam są - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Warto zaznaczyć, że zwycięski wniosek Stowarzyszenia Goduszyn sprzed 3 lat opiewał na 500 tysięcy złotych i mimo że ceny znacznie poszły do góry (o czym Miasto wielokrotnie informowało) - nie wzięto tego pod uwagę w planach budżetowych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
43%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group