Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8461
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENA GÓRA: Święta miłości małej ojczyzny

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
JELENA GÓRA: Święta miłości małej ojczyzny
Fot. Angela
– Jeśli uczestnicy projektu odkryli choć jeden zakątek swojej małej ojczyzny, do którego będą chcieli wrócić, to nasz cel został zrealizowany – mówiła Kazimiera Pitera, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu „Moja Mała Ojczyzna” na jego piątkowym podsumowaniu.

Wydarzenie sumujące działania MMO odbyło się w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, w jednej z placówek uczestniczących w projekcie. Celem imprezy było przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych zakątków Jeleniej Góry i jej okolic. Jak mówi pomysłodawczyni, nie spodziewała się, że impreza nabierze takiego wymiaru i będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli jeleniogórskich placówek oświaty.

W podsumowaniu projektu poza dyrektorami i nauczycielami szkół uczestniczyli Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, jego zastępca, Miłosz Sajnog oraz Waldemar Woźniak, naczelnik oświaty. Wszyscy mieli okazję obejrzeć filmy przygotowane przez uczniów podczas realizacji projektu, zjeść słodki poczęstunek i podziwiać trzy uczennice z „handlówki” i zawodowych nr 2 oraz „ekonoma”, które zaprezentowały sztukę robienia niebiańskich drinków. Bezalkoholowych, oczywiście. W prezencie dla uczestników działań Marek Obrębalski przekazał laptopy.

O działaniach wpisanych w ramy „Mojej Małej Ojczyzny” szeroko informowaliśmy. Wycieczki, spotkania, konkursy o tematyce regionalnej wypełniły szczelnie jej kalendarz w mijającym roku szkolnym. Całość zakończyły Zlot Gwiaździsty w Szklarskiej Porębie i dyskoteka. Każdy z uczniów, który uzyskał co najmniej 50 pkt. otrzymał odznakę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group