Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9400
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Światło pomoże zapobiec tragediom

Środa, 7 kwietnia 2010, 8:17
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Światło pomoże zapobiec tragediom
Wczorajsza wymiana latarni przy ulicy Wolności.
Fot. TEJO
Na pięciu przejściach dla pieszych jeleniogórzanie będą mogli czuć się bezpieczniej. Doświetlone zostaną m.in. „zebry” w trzech punktach przy ulicy Bacewicz, gdzie zginęły dwie osoby. Jaśniej będzie też nad przejściami przy ulicy Korczaka oraz Wojska Polskiego – Klonowica. Wymieniona lub zakonserwowana zostanie też ponad setka przydrożnych latarni.

Na doświetlenie pięciu przejść dla pieszych przetarg zostanie ogłoszony 19 kwietnia. Lampy pojawią się na trzech punktach przy ulicy Bacewicz, która w ostatnim czasie nie cieszyła się zbyt dobrą opinią. Po zmroku doszło tam bowiem do kilku wypadków i kolizji. Życie straciły dwie osoby.

Oświetlenie pojawi się tez przy ulicy Korczaka, przy Narodowym Funduszu Zdrowia i na Wojska – Polskiego – Klonowica, z którego korzysta spora grupa zarówno mieszkańców, jak i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.
– Będą to oświetlone mocowane na wspornikach, podobnie jak przy ulicy Różyckiego. Na tak doświetlonych przejściach piesi są bardzo dobrze widoczni przez kierowców, nie pada tam żaden cień – mówi Jerzy Bigus.
Prace dotyczące doświetlenia przejść dla pieszych mają się rozpocząć w maju br.

W ostatnich dniach miasto ogłosiło przetarg na remont i konserwację przydrożnych latarni na terenie miasta Jeleniej Góry. Na bieżący rok przeznaczono na ten cel 160 tys. zł. W ramach tych prac zostanie pomalowane, zakonserwowane, wzmocnienie lub całkowicie wymienione około 120 latarni na terenie całego miasta, ale w szczególności w jego śródmieściu.

– Takie prace wykonujemy co roku. W tym roku generalnemu odbudowaniu zostanie objętych około sto punktów świetlnych. Szereg tych słupów jest zardzewiałych, skorodowanych i zniszczonych. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale i niebezpieczne. Będą więc one pomalowane, odrdzewione, wzmocnione lub całkowicie wymienione – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Miasta nie stać na to, by wykonać wymianę i konserwację tych latarni całościowo. Dlatego robimy to etapami, małymi krokami po sto- dwieście latarni rocznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
268
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group