Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4033
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Światła (nie)bezpieczeństwa

Piątek, 3 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2007, 6:39
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Światła (nie)bezpieczeństwa
Fot. Archiwum
Mimo obowiązku używania świateł mijania, policyjne statystyki wypadków wzrastają.

Jest więcej wypadków, rannych i zabitych – donosi piątkowe Życie Warszawy.

W dwóch pierwszych miesiącach wprowadzenia obowiązku używania świateł mijania (czyli w maju w czerwcu) w całej Polsce doszło do 8 414 wypadków. Dla porównania w tym samym okresie minionego roku policja odnotowała o trzy wypadki mniej. Zwiększyła się także liczba zabitych - z 812 do 831. Prawie o 400 osób więcej trafiło do szpitali.

Mniej jest jedynie kolizji – pociesza dziennik. Choć w Jeleniogórskiem zdarza się ich kilka dziennie i dane krajowe nie zawsze obrazują to, co dzieje się w regionie.

Mimo niepokojących statystyk policjanci przekonują, że jazda z włączonymi światłami mijania poprawia bezpieczeństwo. Trzy miesiące obowiązywania ustawy to za krótko, aby wyciągać generalizujące wnioski. Funkcjonariusze twierdzą też, że światła mijania nie są receptą na bezwypadkową jazdę, a kierowcom często brakuje rozsądku, którego nie zastąpią włączone żarówki.

Pierwsze półrocze było szczególnie niebezpieczne na drogach. Nastąpił gwałtowny wzrost zdarzeń drogowych. – Od stycznia do maja na drogach zginęło prawie o 20 procent więcej osób niż w tym samym okresie 2006 roku – odnotowuje gazeta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group