Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7987
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Światła hazardu wprowadzają w błąd

Czwartek, 3 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 4 grudnia 2009, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Światła hazardu wprowadzają w błąd
Fot. Archiwum
Grzywny będą musieli zapłacić ci właściciele kasyn, którzy w pasie drogowym umieścili urządzenia reklamowe wysyłające pulsujące światło. Taki sposób reklamy wprowadza w błąd i oślepia kierowców. Stosowne orzeczenie wydał jeleniogórski sąd rejonowy.

Od dłuższego czasu w kilku punktach miasta działają urządzenia reklamowe, które wysyłają oślepiające i wprowadzające w błąd światło. – Pulsujące światła – głównie w kolorze czerwonym i niebieskim – znajdowały się w pasie drogowym przy ul. Ogińskiego – droga prowadząca od strony szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze w kierunku centrum miasta oraz obok komendy straży pożarnej – mówi kom. Bogumił Kotowski z policji.

– Niezwykle często o mylącym oddziaływaniu takich świateł informowały policjantów zespoły ratownicze pogotowia ratunkowego, które przemieszczając się m.in. do miejsc wypadków wprowadzane były w błąd, co do faktycznego miejsca zdarzenia. Światła pulsujące używane są bowiem przez policję i służby ratownicze – dodaje.

Policjanci kilkakrotnie informowali o popełnieniu wykroczenia przez właścicieli obiektów, w których zamontowane były urządzenia. Osoby te jednak nie wyłączyły świateł i nie przyjęły mandatu karnego. Sprawa trafiła do sądu, który po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi w tej sprawie wydał wyrok skazujący i nałożył grzywny: 550 i 900 złotych.

Jeżeli wyrok się uprawomocni, a właściciele obiektów nie wyłączą pulsujących lamp znajdujących się w pasie drogi, będą musieli liczyć się z kolejnymi postępowaniami w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group