Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8283
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczny konkurs aresztu śledczego

Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:21
Autor: WAC
Jelenia Góra: Świąteczny konkurs aresztu śledczego
Fot. Areszt Śledczy
Już po raz IX. jeleniogórski Areszt Śledczy był organizatorem ogólnopolskiego konkursu na kartkę świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”.

Organizowany przez jeleniogórską placówkę penitencjarną konkurs adresowany jest do osób pozbawionych wolności, dzieci i młodzieży uczącej się w Jeleniej Górze oraz seniorów.  Patronat honorowy już od wielu lat nad nim sprawuje biskup legnicki ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski.

Oceny nadesłanych na konkurs prac dokonało sześcioosobowe jury, w czterech kategoriach: osoby odbywające karę pozbawienia wolności w polskich jednostkach penitencjarnych, dzieci i młodzież szkolna do 12 lat, młodzież szkolna powyżej 12 lat oraz seniorzy.

- Jury, składające się z przedstawicieli instytucji współpracujących z aresztem, oraz kadra aresztu z dyrektorem ppłk. Ewą Bober z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie – mówi rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski. - W tym roku na konkurs nadesłano ponad 120 prac, wykonanych rożnymi technikami i z rożnych materiałów. Poziom artystyczny prac jest stale na wysokim poziomie.
 
Wydrukowane kartki, których autorzy zostali laureatami konkursu zostaną przekazane w formie upominków zaproszonym gościom na uroczystym spotkaniu z biskupem legnickim na terenie jeleniogórskiego aresztu, podczas uroczystości związanych z dwunastą rocznicą poświęcenia kaplicy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Tego dnia odbędzie się uroczysta msza, koncelebrowana przez biskupa Diecezji Legnickiej Zbigniewa Kiernikowskiego. Biskup następnie  odwiedzi osadzonych w celach mieszkalnych. Po nabożeństwie odbędzie się blok literacko-muzyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group