Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2859
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczne spotkanie w „Dwójce”

Piątek, 23 grudnia 2016, 8:50
Aktualizacja: Sobota, 24 grudnia 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świąteczne spotkanie w „Dwójce”
Fot. Przemek Kaczałko
To już tradycja – w Szkole Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia uczniowie prezentują przed swoimi rodzinami talenty, jakie rozwijają pod okiem grona nauczycielskiego. Były kolędy, pastorałki, jasełka i opłatek, a rodziców przepełniała duma.

Chór „Złote nutki” złożony z uczniów klas IV-VI oraz „Wiolinki” (klasy I-III), a także mali aktorzy, grupy taneczne i zespół instrumentalny dały w czwartkowy wieczór (22.12) świadectwo połączenia talentów, ambitnej pracy nad doskonaleniem umiejętności i pozytywnej energii, jaka szczególnie przed świętami towarzyszy dzieciom ze szkoły podstawowej.

Każdego roku, przed Wigilią rodzice uczniów „Dwójki” wypełniają aulę po brzegi. - Świąteczny koncert kolęd w „Dwójce” to już tradycja od wielu lat. Zawsze w grudniu na kilka dni przed świętami zapraszamy rodziców na wyjątkowy koncert przygotowany przez dzieci i nauczycieli w atmosferze wzruszenia, nostalgii, zadumy i piękna – powiedziała Beata Kozyra, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze, która życzy wszystkim uczniom i ich rodzicom, a także pracownikom spokojnych, rodzinnych i zdrowych świat.

Uczestnicy podkreślali, że tradycja kolędowania wcale nie zamiera. - Z dziećmi, rodzicami zawsze kolędujemy i zawsze jest duże zapotrzebowanie na kolędy i pastorałki, a dzieci bardzo to lubią – podkreśliła dyrektorka szkoły.

Występom przyglądali się także przedstawiciele władz miasta i duchowieństwa. - Dziękuję za ucztę muzyczną, słowną, za wszystko, co zespół pedagogiczny robi dla naszego miasta. To, co dzieci dzisiaj pokazały to nie jest mistrzostwo Europy – to jest mistrzostwo świata – powiedziała Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Zastępca prezydenta Piotr Paczóski również był pod wrażeniem. - Podczas jasełek, które dzieci przedstawiały najpierw przestraszyłem się, później się uśmiałem, były też elementy zarządzania, rynku, konsumpcji, były tańce – myślę, że powinniśmy wnioskować do pani minister edukacji, aby w Szkole Podstawowej Nr 2 utworzyć Akademię Muzyczną z katedrami tańca, dramatu, wokalu, komedii. Artyści są wspaniali – stwierdzić Piotr Paczóski.

- Dziękujemy za atmosferę pokoju, miłości, dobra, która płynie z tego wieczoru – mówił przyjaciel szkoły ks. dziekan Bogdan Żygadło życząc całej społeczności szkolnej, aby Święta Narodzenia Pańskiego stały się udziałem każdego z nas. – Jeśli Bóg się w nas narodzi, będzie wtedy pokój, dobro i miłość – dodał proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Erazma i Pankracego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group