Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8378
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świąteczną labę czas zacząć

Wtorek, 22 grudnia 2009, 13:26
Aktualizacja: 14:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Świąteczną labę czas zacząć
Fot. TEJO
Dziś ostatni dzień zajęć szkolnych w tym roku. W placówkach oświaty podzielono się opłatkiem podczas spotkań wigilijnych. W klimat Bożego Narodzenia wprowadzili uczniowie rozmaitymi przedstawieniami jasełkowymi. Tak było, między innymi, w Szkole Podstawowej nr 7.

Tu Jasełka zintegrowały wszystkich uczniów, bo wzięli w nich udział dziewczęta i chłopcy od najmłodszych pierwszoklasistów po najstarszych – uczniów klasy szóstej. Ewangeliczna przypowieść o narodzeniu Pana Jezusa wyszła na scenie auli siódemki nieco poza przyjęte ogólnie ramy. Nowonarodzonego powitali bowiem nie tylko Trzej Królowie, lecz także przedstawiciele różnych nacji, w tym Murzynka i Eskimos. Radosnemu widowisku towarzyszyły kolędy wspólnie wyśpiewane z nauczycielami i rodzicami, którzy oklaskiwali młodych wykonawców.

– Dziękuję za wkład rodziców w przygotowanie dzieci! – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7. Barwne kostiumy powstały bowiem w domach. Rodzice pilnowali też, aby odtwórcy głównych ról, zwłaszcza ci młodsi, nauczyli się tekstów.

Pełni jak najlepszych wrażeń i w świątecznym klimacie nauczyciele placówki, zarówno obecni jak i emerytowani, spożyli wspólnie wigilijny poczęstunek oraz podzielili się opłatkiem. W szkole spotkają się już w przyszłym, Nowym Roku 2010. Zajęcia rozpoczynają się 4 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group