Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9272
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczną labę czas zacząć

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 grudnia 2009, 13:26
Aktualizacja: 14:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś ostatni dzień zajęć szkolnych w tym roku. W placówkach oświaty podzielono się opłatkiem podczas spotkań wigilijnych. W klimat Bożego Narodzenia wprowadzili uczniowie rozmaitymi przedstawieniami jasełkowymi. Tak było, między innymi, w Szkole Podstawowej nr 7.

Tu Jasełka zintegrowały wszystkich uczniów, bo wzięli w nich udział dziewczęta i chłopcy od najmłodszych pierwszoklasistów po najstarszych – uczniów klasy szóstej. Ewangeliczna przypowieść o narodzeniu Pana Jezusa wyszła na scenie auli siódemki nieco poza przyjęte ogólnie ramy. Nowonarodzonego powitali bowiem nie tylko Trzej Królowie, lecz także przedstawiciele różnych nacji, w tym Murzynka i Eskimos. Radosnemu widowisku towarzyszyły kolędy wspólnie wyśpiewane z nauczycielami i rodzicami, którzy oklaskiwali młodych wykonawców.

– Dziękuję za wkład rodziców w przygotowanie dzieci! – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7. Barwne kostiumy powstały bowiem w domach. Rodzice pilnowali też, aby odtwórcy głównych ról, zwłaszcza ci młodsi, nauczyli się tekstów.

Pełni jak najlepszych wrażeń i w świątecznym klimacie nauczyciele placówki, zarówno obecni jak i emerytowani, spożyli wspólnie wigilijny poczęstunek oraz podzielili się opłatkiem. W szkole spotkają się już w przyszłym, Nowym Roku 2010. Zajęcia rozpoczynają się 4 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

*piipi* 22-12-2009 18:50
~OJEJ ..*fotki pełne grzecznych dzieci ! ~Hi, .. ale podczas ferii będzie inaczej .. i dzieci zamienią się ..w *Diabełki !
*piipi* 22-12-2009 18:52
..do naszego spotkania, ..podczas lepienia *bałwana ! ~PA.*piipi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group