Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2292
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat w obiektywie Stacha obieżyświata

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 marca 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: rylit
Fot. rylit
Znany jeleniogórski podróżnik i przewodnik, łączący pracę z pasją, znany z szeregu gawęd ilustrowanych zdjęciami ze swoich wojaży, tym razem pokazał swoje prace w postaci odbitek fotograficznych.

Stanisław Dąbrowski uczynił to w sali wystawowej Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze za namową dyrektora tej placówki Stanisława Firszta. To pierwsza wystawa fotograficzna obieżyświata.

- Ciężko jest wybrać z tysięcy zdjęć wykonanych przez lata podróżowania te kilkadziesiąt najlepszych – mówił Stanisław Dąbrowski podczas wczorajszego wernisażu.

Początkowo autor chciał wystawić po jednej fotografii z każdego regionu świata, po którym podróżował. Po konsultacjach z dyrektorem muzeum wybrano zaledwie kilka miejsc na świecie zwracając uwagę na przyrodę i kulturę żyjących tam ludzi.

Wystawa została zatytułowana „Człowiek- Kultura-Przyroda”. Po krótkim wprowadzeniu w temat, autor zaprosił wszystkich przybyłych na otwarcie wystawy gości na gawędę i pokaz slajdów, ulubioną przez siebie formę prezentacji swoich fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 9-03-2009 10:03
A jakaś informacja o terminie wystawy?!
~ 5-04-2010 16:18
Pan Dąbrowski jest wspaniały, nie bylam niestety na tej wystawie bo nawet nie wiedzialam ze jest, jego prelekcje sa zawsze tak ciekawe i wciągające że mamy wrażenie jak bysmy byli w omawianym miejscu ;) czekam z niecierpliwoscia na nastepne wyklady

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group