Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5068
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świat w obiektywie seniora

Poniedziałek, 1 marca 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Świat w obiektywie seniora
Fot. Organizatorzy
Na naukę nigdy nie jest za późno, a tym bardziej na naukę fotografowania. Udowadniają to seniorzy, studenci Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w nadchodzący piątek pokażą swoje prace na wystawie w Galerii Przestrzeń.

– To pierwsza prezentacja tego typu prac słuchaczy KUTW, w dodatku przygotowana samodzielnie przez jej autorów – informuje Ryszard Literacki, który od dwóch lat prowadzi zajęcia z grupą seniorów, słuchaczy uniwersytetu. Jak podkreśla, zorganizowanie takiej ekspozycji było sporym wyzwaniem.

Należało przygotować prace, katalog oraz samą wystawę i jej oprawę. Do tego wszystko przy zachowaniu spójności tematycznej i odpowiedniej jakości technicznej fotografii. Dla wystawców, którzy na karku mają już sporo wiosen, to pierwsze takie przedsięwzięcie w życiu. Choć wielu znawców z pewnością dostrzeże niedociągnięcia, organizatorzy bardzo proszą o życzliwe spojrzenie na prezentowane dzieła.

Wszyscy dziękują też za wsparcie szefowej KUTW, Janinie Peikert, która przyczyniła się do powstania tej wystawy.

Wystawcy: Grażyna Baryła, Zofia Kosecka, Jerzy Janus, Elżbieta Jasińska, Elżbieta Hołyńska, Maria i Mieczysław Kapuścińscy, Elżbieta Leśniewska, Renata Pietrawska, Antonina Sobierajska, Włodzimierz Stojek, Danuta Wilmont. Wernisaż 5 marca o godz. 15 w Galerii „Przestrzeń” w Bibliotece Kolegium Karkonoskiego ul. Lwówecka Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group