Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6003
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Świat Jest Kolorowy” – FotoGRAFIKI Marka Rawskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 listopada 2016, 11:33
Aktualizacja: 11:35
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (5.11) w Galerii „Pod Brązowym Jeleniem”, mieszczącej się w Jeleniogórskim Centrum Kultury, swoje prace zaprezentował Marek Rawski – lekarz, fotografik, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawę można oglądać do końca listopada.

Wszystkie zaprezentowane zdjęcia to krajobrazy poddane obróbce cyfrowej w sposób oddający klimat impresjonizmu, tak uwielbianego przez Marka Rawskiego. Jak przyznaje, jest to tęsknota za malarstwem, którego ze względów zawodowych nigdy nie miał czasu rozwinąć.

Pierwsza praca wykonana w tej technice była wynikiem „ratowania” zdjęcia. Poddając go wielokrotnemu procesowi obróbki M. Rawski zauważył, że praca nabiera innego wymiaru, wręcz zbliża się do jego ukochanego impresjonizmu. Od 2003 roku wykonał ponad 125 prac w tej technice, już z zamierzonym efektem.

Zapytany od kiedy fotografuje odpowiedział z uśmiechem: - Od komunii, wtedy dostałem w prezencie aparat marki „Druh” i pod czujnym okiem mojego ojca, który zaszczepił we mnie bakcyla fotografii, tworzyłem swoje pierwsze zdjęcia. Od tamtej pory aparat fotograficzny towarzyszy mi przez całe życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~js 6-11-2016 13:23
Gratuluję Marku - znakomite zdjęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group