Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8514
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Susza pozbawia wody mieszkańców Karpacza

Sobota, 8 sierpnia 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: Karolina Matusewicz
Karpacz: Susza pozbawia wody mieszkańców Karpacza
Fot. Archiwum
Panująca susza jest przyczyną kłopotów z wodą, jakie mają mieszkańcy dolnej części Karpacza, a zwłaszcza ulicy Skalnej. Sezon urlopowy w pełni i w mieście jest wielu turystów, dlatego sytuacja jest nerwowa i napięta. MZGK w Karpaczu stale monitoruje poziom wody i już podjął działania, żeby temu zaradzić.

Od początku tygodnia mieszkańcy ul. Skalnej w Karpaczu mają problem z wodą, co jest odczuwalne zwłaszcza w godzinach szczytowego zużycia, kiedy to najwięcej osób z niej korzysta.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia, zwłaszcza, że zapewniani byli o modernizacji sieci wodociągowej i przystosowaniu jej do stale wzrastającej liczby obiektów mieszkalnych i hotelowych. Boją się, że sytuacja ta odstraszy turystów, którzy zapewniają dochód wielu mieszkańcom Karpacza.

- To nie jest tak, że wody w kranach nie ma wcale. Z powodu suszy jest mało wody w ujęciach, dlatego ciśnienie w rurach jest niskie. Skutek tego jest taki, że o ile na niższych kondygnacjach budynków woda jest, na wyższych może jej brakować – mówi kierownik działu wodociągów i kanalizacji MZGK w Karpaczu Marian Pilarski.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej od kilku dni apeluje do mieszkańców o rozważne korzystanie z wody. Po ulicy skalnej jeździ beczkowóz, który dowozi ją mieszkańcom. Dodatkowo do dyspozycji są także trzy wozy ze zbiornikami mieszczącymi 1000 litrów wody. Uruchomione zostały linie telefoniczne, pod które można dzwonić i prosić o dostarczenie wody. Numery podane są m.in. na stronie internetowej miasta i MZGK.

Połączyliśmy cztery ujęcia i mamy nadzieję, że przez noc z piątku na sobotę sytuacja się poprawi i mieszkańcy nie będą mieli już problemów. Nadal jednak proszę o oszczędzanie wody – mówi M. Pilarski.

Problemy z wodą występują tylko w Karpaczu Dolnym. W części środkowej i górnej mieszkańcy nie odczuwają skutków suszy i mają normalne ciśnienie wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group