Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Surowa kara dla pirata motocyklowego

Piątek, 30 października 2009, 10:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: TEJO
Dwa lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz trzy i pół tysiąca złotych grzywny: oto pokuta dla kierowcy motocykla, który na początku października szalał na swojej maszynie.

Wówczas uwagę policji zwrócił motocykl marki Kawasaki. Pojazd nosił ślady uszkodzenia oraz miał podgiętą w celu uniemożliwienia identyfikacji tablice rejestracyjną. Motocyklem jechało dwóch młodych mężczyzn.

– Kierowca nie zareagował na polecenie policjanta do zatrzymania się do kontroli drogowej. Przyśpieszył i zaczął uciekać. Pirat przekraczał dozwoloną prędkość, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, przekraczał podwójne linie ciągłe. Miejscami gnał 170 km/h – mówi asp. Piotr Klimaszewski, rzecznik złotoryjskiej policji.

Ostrą jazdę pirat zakończył na poboczu: stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się. Nikomu nic się nie stało. Okazało się, że motocyklem jechał dziewiętnastolatek, który nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci za popełnione przez motocyklistę wykroczenia skierowali na niego wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego. Ten nie miał litości: zabronił mężczyźnie prowadzenia pojazdów przez najbliższe dwa lata i wymierzył mu 3500 złotych grzywny. To jedna z surowszych kar za drogowe szaleństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group