z kraju: Sukces młodych badmintonistów

Poniedziałek, 28 września 2009, 13:30
Aktualizacja: 13:36
Autor: ahawer
W miniony weekend w Babimoście (województwo Lubuskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona. Turniej ten zaliczany jest jako najważniejszy do „współzawodnictwa dzieci i młodzieży” w kategorii młodzik przy ocenie klubu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki .

Był to turniej rywalizacji dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej. W turnieju brali udział zawodnicy z województw dolnośląskiego oraz lubuskiego. Swój udział mieli również zawodnicy jeleniogórskiego KS CHOJNIK. Po raz drugi z rzędu województwo dolnośląskie pokonało w znaczny sposób zawodników z lubuskiego. Przewaga jaką zdobyli była ogromna, gdyż młodzi dolnośląscy badmintoniści pokonali swoich kolegów wynikiem 32 pkt do 16 pkt.
Na uwagę zasługuję świetny występ jeleniogórskiego KS CHOJNIK w składzie Klaudia Socha, Oliwia Socha, Sandra Smok, Jędrzej Nowak, Piotr Martyński, Mateusz Czechowicz, Piotr Gajda, Dominik Gerlach, Kamil Słupek oraz Paweł Gackowski. Nasi zawodnicy zdobyli aż 18 pkt na 32, jakie zdobył Dolny Śląsk i wyprzedzili 2 zespół ze Świebodzina na którego koncie było 8,5 pkt.. Tak więc kolejny raz nasi zawodnicy dali powód do radości trenerowi Adamowi Słomce. Na pięć finałów nasi zawodnicy przegrali tylko 1. Brawo! Oby tak dalej...

Wyniki
Gra pojedyncza dziewcząt
1. Klaudia Socha – KS CHOJNIK Jelenia Góra
2. Jagoda GOLDWASSER - UKS 2 Sobótka
3. Katarzyna OSIKA - UKS Siódemka Świebodzin oraz Karolina ZDZIENNICKA - UKS Siódemka Świebodzin (nie rozgrywano meczu o 3 miejsce)

Gra pojedyncza chłopców
1. Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia
2. Piotr MARTYŃSKI - KS Chojnik Jelenia Góra
3. Jakub SEWERYN - UKS 2 Sobótka oraz Paweł KAŁUŻNY - UKS Siódemka Świebodzin (nie rozgrywano meczu o 3 miejsce)